замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
1256
3

Google - найпопулярніша пошукова система у світі, у неї найбільший трафік.

Щоб побачити рекламу, користувачам не потрібно використовувати Google Shopping. Реклама в Google Покупках результативна, тому що розміщується у вкладці Покупки та вгорі на стандартній сторінці видачі результатів пошуку. Тобто користувач бачить рекламні оголошення двічі.

Завдяки цьому оголошення можуть зацікавити тих користувачів, які не обов'язково активно купують у Google, але шукають конкретний продукт. Так, під продуктом ми насамперед розуміємо товар чи послугу, - тобто те, що ви пропонуєте споживачам у рекламі, а не щось виключно їстівне.

Покази Google Shopping на сторінці

Рис. 1 - Області показу реклами

Якщо у вашій електронній комерції немає оголошень Google Shopping, ви втрачаєте серйозну рекламну можливість. Згідно Merkle, 60% всіх кліків пошукових оголошень Google у третьому кварталі 2020 року доводилося саме на рекламу Google Shopping.

Як отримати частку цих кліків? Як зробити так, щоб реклама привертала увагу споживачів? Врешті, як зробити рекламу Google більш ефективною? Розглянемо 13 порад про те, як отримати більше від реклами в Google Покупках. Упевнений, ви й так їх добре знаєте. Значить, просто повторимо.

Як і будь-яка платформа Google, реклама Google Shopping вимагає навичок та експериментів, щоб використовувати їх.


Що таке Google Shopping Ads?

Оголошення Google Shopping — це оголошення, яке використовує дані з вашого Merchant Center для відображення інформації про один із ваших продуктів у верхній частині сторінки результатів пошукової системи Google (SERP).

Простими словами оголошення в Google Покупках – це реклама з оплатою за клік (Pay Per Click), яка з’являється на платформі Google Покупки, а також на стандартних сторінках результатів пошуку Google.

Оголошення в Google Покупках набагато наочніше, ніж стандартні текстові оголошення Google. Це тому, що вони призначені виключно для просування продуктів. Товари з’являються в покупках Google, коли ключові слова в їх назвах відповідають запиту користувача.

Реклама покупок вимагає використання двох платформ Google за замовчуванням:

 • Google Ads – тут ви керуєте своїми кампаніями, встановлюєте бюджети, керуєте ставками, збираєте статистику та виконуєте оптимізацію кампаній;
 • Google Merchant Center – це центр, де зберігаються канали вашого продукту з усіма даними, такими як ім’я, опис, колір, тип продукту.

На відміну від Google Ads, оголошення Google Shopping містять зображення та відображаються на основі даних про ваш продукт, а не ключових слів.

Оголошення Google Shopping

Рис. 2 – Окреме оголошення Google Shopping

Кожне оголошення Google Shopping містить такі компоненти:

 • ID — це ідентифікатор, який ви використовуєте для унікальної ідентифікації продукту.
 • Title (Заголовок) – назва вашого продукту, це буде текст, який відображатиметься під час показу вашої об’яви.
 • Description (Опис) — цей текст описує ваш продукт і буде відображатися під час натискання на оголошення.
 • Product category (Категорія продукту) — Виберіть категорію Google.
 • Product type (Тип продукту) визначається вами.
 • Посилання на сторінку товару на вашому сайті.
 • Статус наявності (у наявності чи ні).
 • Ціна.

Оскільки оголошення Google Шопінг з’являються в самому верху пошукової видачі, саме їх першими бачать потенційні клієнти. Щоб оголошення працювали на результат, їх слід оптимізувати.

Як рекламувати свій продукт у Google так, щоб його бачили та купували? Подивимося на 13 варіантів покращення роботи торгових кампаній.


1. Правильна організація Merchant Center

Google Merchant Center – серце торгової реклами. В оголошеннях Google Shopping ставки робляться не на ключові слова, а на продукти.

В Google Merchant Center важливо впевнитися, що фід продуктів оновлено, оскільки ця інформація є важливою частиною торгових об’яв. Merchant Center містить список всіх товарів, що продаються, а різні атрибути товарів, такі як назва, опис, категорія товару, тип товару, статус доступності й ціна, зберігаються в спеціальному форматі.

Якщо ваш фід не надає точну інформацію, Google не показуватиме ваші торгові оголошення.


2. Оптимизація цін товарів

Рекомендація для тих рекламодавців, які ведуть кампанії власноруч та мають можливість змінювати ціни. Тобто власник бізнесу та особа, яка налаштовує та запускає рекламу, це одна людина.

З усіх змінних у вашій стрічці продуктів ціна має найбільший вплив на те, наскільки високо ви відображатиметеся в результатах Google Покупок. І цей факт часто не береться до уваги.

Google досить упереджено ставиться до варіанту з найнижчою ціною, тому в деяких випадках зниження ціни на 5% може призвести до збільшення кількості показів та кліків на 60%, якщо це зниження ціни призведе до найнижчої ціни на ринку.

Одна модель кросівок за різною ціною

Рис. 3 – Одна й та сама модель кросівок з різною ціною

Звісно, зниження ціни може підірвати маржу. Але зниження ціни може призвести до значного збільшення продажів. Єдиний спосіб дізнатися це точно, спробувати іншу ціну та подивитися, що станеться.

Спробуйте підвищити або зменшити ціну на 5-10% і поспостерігати за результатом.


3. Ключові слова та оптимізація заголовків

Оптимізація заголовків та описів необхідна для ефективності оголошень. І одна з найважливіших частин цієї оптимізації – використання ідеального набору ключових слів в ідеальному порядку.

Дослідження ключових слів можна проводити за допомогою різних засобів:

Порядок слів, які у заголовках, також може бути дуже важливий. Деякі товари частіше шукають за їхнім брендом, а інші – за кольором, розміром чи іншими факторами. Вкажіть важливі слова на самому початку, тому що Google показує лише певну кількість символів.

Обов’язково вказуйте найважливіші деталі вашого продукту першими, тому що Google часто показує лише усічену версію вашої назви. Заголовки мають максимальну довжину 150 символів, але у багатьох випадках у самому оголошенні відображатиметься лише 70 символів, що ми й бачимо нижче:

Заголовок в Google Shopping

Рис. 4 – Обрізка заголовка в торговому оголошенні

Уникайте непотрібного використання великих букв, тому що надмірне використання великих букв є сигналом спаму для Google і може призвести до відхилення оголошень. Також не потрібно включати інформацію про ціни та доставку, тому що ця інформація включається до інших атрибутів оголошення.

Наведений нижче малюнок є корисним посібником із структурування заголовків:

Інструкція із заголовків Google Shopping

Рис. 5 – Керування зі структурування заголовків з datafeedwatch.com

Розрізнення назв ваших продуктів також дозволяє заборонити Google індексувати продукти з однаковою назвою, показуючи лише один із ваших продуктів. Переконайтеся, що кожен продукт має свою унікальну назву.


4. Використовуйте мінус-слова

Отримуєте багато кліків, які не призводять до продажу? Це може бути пов’язано з тим, що реклама показується людям, які шукають схожі товари, але не ваш товар. Наприклад, якщо ви продаєте взуття Nike, ваше оголошення може також відображатися під час пошуку взуття Nike, що було у використанні.

Щоб уникнути проблем, використовуйте списки мінус-слів. Вказавши слово “уживаний” як мінус-слова, ви уникнете незацікавлених користувачів. Натомість у вас буде більш досконала реклама, яка охопить більше цільової аудиторії.


5. Оптимізуйте цільові сторінки

Посадкова сторінка сайту грає найважливішу роль онлайн-реклами. Якщо ваше оголошення на рекламній платформі Google веде на чітку та зрозумілу сторінку, споживачі з більшою ймовірністю здійснять покупку. Якщо на вашому сайті важко зорієнтуватися або він недоступний, це може легко відштовхнути потенційних клієнтів, і вони можуть вирішити скористатися іншою пропозицією в іншому інтернет-магазині.

Переконайтеся, що посадкова завантажується швидко. Переповнена сторінка зазвичай завантажується набагато повільніше, через що ви втрачаєте нетерплячих клієнтів.

Приклад правильно оформленої посадкової з прикладів вище:

Посадкова за оголошенням

Рис. 6 – Оформлення посадкової

В той самий час сторінка має бути простою та лаконічною. Це може суттєво вплинути на заклик до дії (CTA). Якщо клієнт не знаходить заклик до дії швидко та без зусиль, він може піти та купити в іншому місці.


6. Орієнтир на прибуткові продукти

Перший спосіб оптимізації – концентрація на прибуткових продуктах компанії.

Деякі товари продаються краще та приносять більше прибутку, ніж інші. Тому варто сфокусувати свою рекламу навколо цих прибуткових товарів та виключити зі своєї стрічки збиткові.

Це також корисно для:

 • сезонних товарів, які погано продаються у певну пору року;
 • товарів, яких зараз немає чи кількість яких мала;
 • товарів, які доступні лише у незвичайних розмірах.

Розумне призначення ставок у покупках Google передбачає знання ваших пріоритетів.

Наприклад, за підсумками тестових запусків рекламні ви знаєте, що стільчики для годівлі – ваш найконверсійніший товар. Реклама стільчиків приносить щомісяця щонайменше 20 конверсій. А велобіги – продукт, що відстає за попитом, та ще й сезонний.
Результативніше зосередитись на оголошеннях з дитячими стільчиками, ніж на велобігах. Максимізуйте рентабельність інвестицій.

Існує й другий метод оптимізації реклами, про який говорить у своєму відео Daryl Mander – якщо у вас достатньо часу та можливостей для тестування, спробуйте НЕ виключати збиткові продукти.

Суть у тому, що замість відключати збитковий продукт, зробити його більш прибутковим. Тоді можна отримати ще більший прибуток.

Відключення збиткових продуктів – це насправді просте короткострокове рішення. У короткостроковій перспективі можна припинити витрачати гроші на ці продукти. Це потрібно для того, щоб знизити ставки ціни за клік, щоб показувати рекламу дешевше, тим самим підвищуючи ROAS.

Сьогодні ми переважно використовуємо автоматичне інтелектуальне призначення ставок, яке контролює ставки CPC. Smart Bidding – це відмінне рішення, коли воно знаходиться у правильних руках та отримує достовірні дані.

Як знизити ставки CPC, якщо ви не контролюєте їх вручну?

Існує 2 основних варіанти зниження ціни за клік для збиткових продуктів:

ВАРІАНТ 1. ПІДВИЩЕННЯ ЦІЛЬОВОГО ROAS
Уявимо, що цільова рентабельність інвестицій в даний час встановлена ​​на рівні 300%, і ви знаєте, що рентабельність збиткових продуктів становить 150%.
Ви можете побачити, що ваш середній ROAS становить 300%, про які ви просили, але у вас є деякі надприбуткові продукти з ROAS 500 або 600%, а деякі збиткові зі 150%.

Google насправді не дбає про те, які найвищі та найнижчі показники ROAS у кампанії. Він дбає лише про середнє значення. Це дозволить високоефективним продуктам врівноважити низькоефективні. І таким чином встановлювати збиткові ставки на деякі товари, якщо середній ROAS відповідає вашій меті.

Отже, найпростіше рішення тут – підняти загальну цільову рентабельність інвестицій настільки високо, щоб найменш прибуткові продукти в кампанії працювали з прибутковою рентабельністю інвестицій.

ВАРІАНТ 2: ПЕРЕМІЩАЙТЕ СЛАБИХ УЧАСНИКІВ У ЇХ ВЛАСНУ КАМПАНІЮ

Деріл воліє саме за цей варіант.

І тут слід знати, як створити нову кампанію спеціально для малоефективних товарів.

 1. виключіть із своєї основної торгової кампанії малоефективні продукти;
 2. створіть нову торгову кампанію спеціально для них;
 3. у цій новій торговій кампанії запустіть низькоефективні продукти із власною стратегією призначення ставок, налаштованою на цільову рентабельність інвестицій у рекламу.

Оскільки тепер ви налаштували ці малоефективні товари з власною стратегією кампанії та призначення ставок, високоефективні товари більше не врівноважуватимуть низькоефективні, і Google буде змушений робити ставки для них із прибутковою рентабельністю інвестицій.

Іноді, коли ви використовуєте один з цих двох варіантів для зниження ставок CPC для своїх продуктів, ви виявите, що Google повинен знизити ставку CPC настільки, що продукт перестає отримувати покази та кліки. У таких випадках це нормально.

Чому так? Тому що відсутність реклами краща, ніж показ збиткової реклами. І ви, принаймні, спробували отримати ставки й продукт, що приносить прибуток.

Деякі з інших продуктів, які ви змінили, ймовірно, зрештою принесуть прибуток. Тому в цілому виграш від другого способу оптимізації реклами буде вищим, ніж стандартне призупинення показів збиткових товарів.


7. Використовуйте коригування ставок

Не всі ставки мають однакову цінність. Успіх реклами може сильно різнитися у різних місцях, у час доби і навіть на різних пристроях. Ось чому використання коригування ставок допоможе заощадити життєво важливий рекламний бюджет.

Використовуючи коригування ставок, ви можете гарантувати, що ви сплачуєте ідеальну суму в залежності від місця розташування, часу доби та пристрою на основі інформації, зібраної в розділі звітів вашого облікового запису Google Merchant Center.


8. Оптимізуйте свої зображення

Крім заголовка, зображення продукту – одне з перших, що впадає у вічі покупцю. Переконайтеся, що ваші зображення відповідають вимогам Google Shopping.

Щоб створити оптимальні зображення, необхідно продемонструвати свій продукт з різних боків. Намагайтеся показати товар з максимально можливих ракурсів, при цьому даючи зрозуміти, що саме ви продаєте з першого зображення.

Зображення товару в оголошенні

Рис. 7 – Зображення товару в оголошеннях

Важливість наявності зображень хорошої якості посилюється тим, що тенденція візуального пошуку, що зростає, стає реальністю. Все більше людей виконують пошук за зображенням, а не за ключовими словами, а це означає, що слід зробити все, що у ваших силах, щоб ваші продукти стали помітними в інтернеті.

Зміни про те, як онлайн-покупці шукають товари, можна пояснити ефектом пошуку за зображеннями. Google став настільки просунутим у розпізнаванні схожих зображень на основі пошуку, що покупці можуть звузити свій пошук тільки до продукту, що їх цікавить, і порівняти ціни, виконавши пошук за зображенням продукту.

Залежно від того, що ви продаєте, можна спробувати використовувати різні типи зображень. Поширеним вибором є зображення життя або зображення продукту. Зображення способу життя показують продукти, коли використовуються, наприклад, одяг. Хоча зображення продукту просто показують продукт сам собою.

Зображення продукту з оголошення

Рис. 8 – Зображення продукту як приклад використання та сам по собі

Відштовхуйтесь від самого продукту, що рекламується.


9. Оптимізація кольору

Колір може бути не першим, що спадає на думку, коли ви прагнете залучити клієнтів до своєї реклами в Google Покупках. Однак, багато клієнтів дійсно використовують колір у своїх пошуках. Як альтернативу вони можуть використовувати колір, щоб звузити область пошуку. З цих причин наявність часто використовуваних кольорів дуже важлива.

 • Пошук за кольором по оголошеннях
 • Пошук за кольором по оголошеннях

Рис. 9 – Пошук товару по кольору

Якщо у вас є якісь предмети, перелічені як незвичайні кольори, ось кілька прикладів того, на що їх можна змінити:

 • Голубий/Яскраво-синій/Бірюзовий = Синій
 • Олівковий/Лаймовий/Яскраво-зелений = Зелений
 • Пурпурний/Ліловий/Сливовий = Фіолетовий
 • Лососевий/Персиковий/Маджента = Рожевий

Просто спробуйте та подивіться на результат.


10. Атрибути користувача для кожного продукту

При створенні стрічки товарів, яка завантажується в Google Merchant Center, важливо включити кілька атрибутів для кожного продукту. Ці атрибути дозволяють групувати продукти та створювати сегментовані кампанії для кожної групи.


11. Імпорт відгуків про сайт

У деяких оголошеннях Google Покупок є оцінка відгуків.
Імпорт відгуків з вашого сайту до Google Merchant Center додасть відгуки до торгових оголошень. Відгуки про оголошення можуть допомогти їм виділитися серед більшої кількості людей і збільшити трафік.

Рейтинг товарів

Рис. 10 – Товари з рейтингом

Якщо ви не використовуєте Google Customer Reviews або затверджений сторонній агрегатор, можна додати фід відгуків до свого Merchant Center. Цей процес включає завантаження перевірених XML-файлів, витягнутих з оглядів ваших продуктів.


12. Ставка на основі ефективності

Рекомендація підійде кампаніям із ручним призначенням ставок. Так само як розставляються пріоритети для реклами продуктів залежно від їхньої ефективності, зосередьте ставки на найефективніших товарних оголошеннях.

Спробуйте використати ставки на рівні пошуку, якщо ви дійсно хочете оптимізувати кампанію Google Shopping Ads. З такою структурою облікового запису можна встановлювати різні максимальні ціни за клік в залежності від того, наскільки цінним є пошуковий запит для вашого бренду. Зрештою, це значно збільшує ROAS (окупність витрат на рекламу).

Деякі західні експерти радять коригувати свій бюджет у міру того, як ви дізнаєтесь про ефективність реклами. Є рекомендація розпочати з рекламних кампаній Google Shopping, організованих за категоріями продуктів. Різні категорії продуктів мають бути поміщені у різні кампанії з бюджетами залежно від пріоритету.

Потім настав час скоригувати витрати на рекламу, як тільки ви отримаєте метрики за кілька тижнів для довідки. Потім, приблизно через 2-4 тижні даних, бюджети мають бути знову скориговані, але цього разу коригування мають бути зроблені на основі обсягу та продуктивності на додаток до пріоритету.


13. Дізнайтесь, як працює частка показів

У Google Ads є 3 важливі стовпці, які необхідно вивчити. Це:

 • Відсоток отриманих показів у пошуку;
 • Втрачені IS (бюджет);
 • Втрачений IS (ранг).

Відсоток отриманих показів у пошуку показує, якому відсотку доступного ринку ви показували рекламу. Якщо у вас тут щось менше 100%, це означає, що ви могли б отримати більше кліків і продажів, якби зробили одне з двох.

Lost IS (бюджет) вказує, чи потрібно збільшити бюджети. Це число означає, що якщо ви збільшите свій денний бюджет, отримаєте більше кліків і продажів за тієї ж рентабельності інвестицій, яка вже була досягнута.

Lost IS (ранг) показує, чи ви втрачаєте частку ринку через занадто низькі ставки. Якщо ви бачите тут число, ви хочете збільшити ставки CPC, щоб захопити велику частку ринку і збільшити обсяг продажів.

Щоб збільшити ставки CPC, потрібно, щоб рентабельність інвестицій у рекламу була значно вищою за поріг прибутку. Перевірте це, перш ніж вносити будь-які коригування. Тут знадобляться знання про те, як працюють стратегії призначення ставок. Відкриваєте Довідку Google і читаєте. А про автоматичні стратегії призначення ставок ми писали у статті. Так у вас буде найкраще уявлення про те, як змусити машину підвищувати ваші ставки CPC.

Простіше кажучи, якщо ви використовуєте стратегію призначення ставок “Цільова рентабельність інвестицій в рекламу“, зниження цільової рентабельності інвестицій призведе до збільшення ставок ціни за клік. А якщо ви використовуєте стратегію призначення ставок “Максимальна цінність конверсії“, збільшення денного бюджету підвищить ставки CPC.

Чим краще ви розумієте, як працюють автоматизовані стратегії призначення ставок і машинне навчання, тим краще ви зможете використовувати цей інструмент для отримання прибутку.


Висновок

Реклама через Google Покупки сьогодні є ефективною функцією для всіх компаній, які хочуть продавати свої товари в інтернеті. Щоб досягти успіху, вам доведеться витратити не тільки час, але й увагу на оптимізацію оголошень в Google покупках.

За допомогою наведених 13 порад та рекомендацій ви зможете покращити свою рекламу, заощадити бюджет і досягти більш прибуткових результатів.


Microsoft Advertising банер

Microsoft (Bing) Ads. Посібник з використання 2023

Ремаркетинг банер

Посібник з ремаркетингу Google Ads

Списки ремаркетингу банер

Списки ремаркетингу для пошукової реклами

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.