замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
301
2

У 2020му Google Analytics 4 замінив ресурс App+Web та запустив його у загальнодоступне користування. Тепер GA4 – дефолтний ресурс.

Нижче покажу, як встановити GA4 через Диспетчер тегів.

Важливо: якщо ви зараз ще працюєте зі старою версією Аналітики та думаєте замінити її на GA4, то можу сказати, що у різних сценаріях потрібні вони як окремо, так і разом.


1. Створюємо ресурс та потік даних GA4

Заходимо на сторінку Адміністратора (ліворуч знизу шестірня), а потім у колонці Ресурси тиснемо на Створити ресурс.

GA4 через GTM Вкладка Адміністратор

Рис. 1 – Вкладка Адміністратор

Вводимо назву. Зазвичай це ім’я сайту, бренду чи компанії. Вибираємо країну, часовий пояс та основну валюту бізнесу.

GA4 через GTM Налаштування ресурсу

Рис. 2 – Налаштування ресурсу

Тиснемо Далі, відповідаємо на запитання, і завершуємо створення ресурсу.

Тепер налаштовуємо перший потік даних – це джерело, з якого надходитиме інформація для аналітики. До одного ресурсу можна підключити кілька джерел даних.

Нижче розповім про потік даних для сайту.

GA4 через GTM Вибір джерела даних

Рис. 3 – Вибір джерела даних

Для налаштування джерела даних потрібна URL-адреса сайту для відстеження. У полі введення протоколу https вже вибрано. Поруч вводимо назву сайту.

При створенні потоку даних для сайту в GA4 є можливість увімкнути/вимкнути покращену статистику. Вона допомагає отримувати якнайбільше подій у звітах без зайвих рухів по їх налаштуванню.

GA4 через GTM Налаштування потоку даних

Рис. 4 – Налаштування потоку даних

За умовчанням функція покращеної статистики активна і сама відстежує ці події:

  • скроли;
  • перегляд сторінки;
  • дії з відео;
  • перехід за вихідним посиланням;
  • завантаження файлу;
  • пошук на сайті.

У розділі Поліпшеної статистики можна самостійно включати або вимикати ці події окремо.

GA4 через GTM Улучшенная статистика

Рис. 5 – Налаштування розділу Поліпшеної статистики

Після налаштування тиснемо Створити потік.


2. Встановлюємо GA4 через GTM

При створенні потоку даних (для сайту) праворуч від імені потоку позначено його ідентифікатор.

GA4 через GTM ID потоку даних

Рис. 6 – ID потоку даних

Ідентифікатор потрібно скопіювати, щоб потім використовувати його в GTM. Переходимо в контейнер та створюємо новий тег GA4.

Вставляємо скопійований ID у поле Ідентифікатор потоку. Перегляд сторінки зазвичай реєструється за замовчуванням. Але у випадку односторінкових програм краще цю функцію вимкнути. Там потрібно створити лише окремий тег.

У розділі активації вибираємо Всі сторінки й даємо тегу ім’я (краще, якщо воно буде осмислене).

GA4 через GTM Тег GA4

Рис. 7 – Тег GA4

У GTM є 2 типи тегів: тег події та тег конфігурації. Тег події посилається на другий, тому спочатку потрібно створити тег конфігурації.


3. Перевіряємо DebugView

Після налаштування події необхідно його протестувати. Налагодження відбувається через DebugView (розділ Configure).

Цей момент я докладно описав у статті як перевірити коректність роботи GA4, тому на цьому не буду загострюватися.


4. Публікуємо зміни в GTM

Як тільки переконалися, що дані надходять й відображаються коректно, потрібно надіслати зміни в контейнер GTM та опублікувати їх.

Справа зверху потрібно натиснути на Надіслати.

GA4 через GTM Попередній перегляд

Рис. 8 – Крім надсилання, можна також переглянути зміни до їх публікації

Дані, що надходять, можна побачити ще й у звітах у реальному часі. Про це у наступному пункті.


5. Звіти у реальному часі

Ліворуч на бічній панелі є вкладка Realtime. Зайшовши до неї, бачимо інформацію, що йде у звіти. На відміну від звітів в універсальній аналітиці тут все розписано докладніше.

На екрані буде картка та картки за джерелами трафіку. Також доступне зведення по окремому користувачеві (доступне за кліком у верхньому правому куті).

GA4 через GTM зведення

Рис. 9 – Зведення

Якщо натиснути на цей пункт, то відобразиться потік всіх подій для певного відвідувача, по них можна клацати (як DebugView), щоб подивитися деталі. Якщо потрібно переглянути зведення на іншого користувача, перемкніть його стрілкою.

Щоб вийти, натисніть Вийти зі зведення у верхньому правому куті.


Висновок

Вище показав процес встановлення GA4 через менеджер тегів. І ще додав трохи інформації за звітами в реальному часі. Ці інструменти потрібно використовувати у комбінації, саме тоді отримаєте максимальний ефект від відстеження.

Сподіваюся, ця інформація вам знадобиться. Хай щастить!


Ремаркетинг банер

Посібник з ремаркетингу Google Ads

Списки ремаркетингу банер

Списки ремаркетингу для пошукової реклами

Smart Shopping - Performance Max

Як перейти зі Smart Shopping до Performance Max. Досвід та результати ITForce

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.