замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
59
2

YouTube - друга за величиною пошукова система та другий за відвідуваністю сайт після Google.

Головна перевага YouTube - те, що будь-хто може завантажувати на нього свої відео. Деякі відео своєю чергою стають вірусними, тобто їх переглядає значна кількість людей (зазвичай це 1+ млн глядачів).

Відео знімають для людей — для того, щоб ролик переглянуло якомога більше користувачів, незалежно від того, рекламує автор відео свій бізнес чи ділиться особистими історіями.

Знаєте, як зробити відео YouTube вірусним? Секрет не знає жоден ютубер. Адже якби ми його знали, то кожне відео було б вірусним. Та є певний алгоритм дій, котрий підштовхне відео стати популярним. Насамперед послідовність у створенні відео, перегляд вмісту для визначення ефективності та знання своєї аудиторії та її труднощів зсередини. Майже всі відео, які стають вірусними, відображають ці функції на YouTube.


Що таке вірусне відео?

Вірусне відео — відео, яке має значну кількість переглядів та яке швидко поширюється в мережі. Тобто на нього посилаються, його шерять у власних каналах соцмереж (Twitter, TikTok, Facebook, Instagram тощо), пересилають у месенджерах і т. д..

Вірусне відео викликає емоції та бажання поділитись ним. Ось його основна відмінність від звичайних відео. Вірусним відео хочеться ділитись.

Останнє вірусне відео січня 2023:

Танець з нового кліпу Miley Cyrus “Flowers” зараз шириться соцмережами, наздоганяючи за популярністю танець Венсдей.

Відео може стати вірусним на будь-якій платформі, де розміщено відеовміст. Теоретично будь-хто може зробити вірусне відео, кожен користувач має шанс. Та відео треба допомогти, оптимізувати його та підштовхнути, щоб алгоритми побачили, що відео достатньо популярне та його можна рекомендувати іншим.

Які типи відео стають вірусними на YouTube?

Люди шукають поради, практичні вказівки та щось розважальне. Найбільше шансів стати вірусними мають смішні відео. Далі йдуть челенджі та розіграші. Саме такі відео хочеться розшарювати.

Однак тут важливо зазначити, що кожен по-різному визначає вірусність. Для різних людей вірусність означатиме різні речі. Спробуємо скласти поняття вірусності, що зазвичай під ним мається на увазі:

 1. якісна картинка: чітке зображення та звук;
 2. звернення до своєї аудиторії;
 3. інформацію з відео легко застосувати одразу (чи це поради для готування, чи фізкультурні вправи, щось, що легко перевірити власноруч та втілити у життя).

І технічні моменти вірусного відео:

 1. велика кількість переглядів (тисячі, мільйони);
 2. значна кількість шерів та косплеїв на похідне відео;
 3. короткий строк настання відео вірусним.

Причому вірусне відео одночасно містить в собі всі 6 пунктів.

А що говорить сам Ютуб про вірусність відео, які відео він вважає вірусними? Ось що думають користувачі на форумі Quora:

 • вірусне відео — відео, в котрого кількістю переглядів більша, ніж кількість підписників каналу;
 • ВВ = своєчасні відео;
 • вірусне відео зазвичай має довжину 2-15 хвилин;
 • ВВ має привабливу обкладинку, на яку хочеться натиснути, щоб дізнатись, а що буде далі;
 • ВВ — інформативне відео з цікавим вмістом гарної якості;
 • ВВ має інтригуючий оптимізований заголовок та опис, містить хештеги;
 • ВВ швидко поширюється соцмережами.

А ось про що говорить менеджер з трендів YouTube Кевін Аллокка на презентації TED, для вірусного відео важливі:

 • несподіванка;
 • участь аудиторії;
 • творці смаків;
 • тривалість відео.

Переваги вірусних відео

Вкрай популярне відео означає більше переглядів, уподобань та підписників. Буквально — це маркетингова відеокампанія, на яку не потрібно витрачати час та гроші. Якщо відео стає вірусним, то користувачі логічно зацікавляться й автором відео. І цілком можливо, що глядачі перейдуть в категорію підписників. А це збільшить продажі або ж побудує спільноту бренду.

Вірусність можна використовувати у наступних відео (саме так, можна й треба потестувати формат, котрий став успішним, ще раз). Спробувати побудувати стосунки зі своєю аудиторією.


Як відстежувати ефективність каналу YouTube

Databox наводить 3 набори показників YouTube, на які слід орієнтуватися для визначення ефективності каналу:

 1. Показники аудиторії — хто дивиться відео: кількість унікальних глядачів, середня кількість переглядів на глядача та демографічні показники аудиторії.
 2. Показники відкриттів — показують, як люди знаходять ваші відео та наскільки ефективним є SEO на YouTube: це покази, найпопулярніші пошукові запити, джерела трафіку та CTR.
 3. Показники залучення — показують, як люди взаємодіють із вашим каналом та відео: кількість позначок Подобається та Не подобається (хоч користувачам невподобайки й не видимі), найпопулярніші списки відтворення тощо.

Всі показники можна знайти у власній аналітиці платформи – YouTube Analytics.

YouTube Analytics

Рис. 1 – YouTube Аналітика (джерело)

Зазирайте в Аналітику, вона містить дані про глядачів каналу та їх вподобання вашого контенту, необхідні для подальшого аналізу для створення влучного контент-плану.


Як зробити відео YouTube вірусним

Щоб зробити контент вірусним, для початку потрібно зробити наступне:

 1. регулярно публікуйте якісний відеоконтент, адже ніхто не знає, яке саме відео злетить;
 2. використовуйте тенденції для створення більш вірусних відео (Популярне, Гугл Тренди, світові інфоприводи), створюйте відео на теми, котрі обговорюють, котрі на часі;
 3. будуйте спільноту на Ютуб — це ваші лояльні підписники, котрі допоможуть розповсюдженню відео;
 4. після публікації відео одразу проанонсуйте його у всіх соцмережах та платформах, де ви присутні;
 5. опануйте YouTube Shorts – так ви анонсуєте наступне відео, аудиторія вже чекатиме на новий ролик;
 6. створюйте привабливу обкладинкою відео, адже це перше, що бачить глядач у пошуку.

Перейдемо до розбору кожного з пунктів.


1. Регулярна публікація якісного відеовмісту

Відео, які привносять щось нове та є цікавими, стають вірусними. З останніх прикладів бачимо досі не згасальний за популярністю танець Венсдей.

Чому важливо регулярно викладати нові відео на канал?

 1. шляхом розміщення нових відео та реакцій користувачів ви дізнаватиметесь більше інформації про свою аудиторію, що сприяє більшої обізнаності про користувачів, їх інтереси та вподобання;
 2. інформація про аудиторію надає вектори направлення: відеовміст з більшою кількістю реакцій, лайків та коментарів говорить про те, що він має попит серед глядачів, отже, так автор каналу знає, які саме типи відео мають шанси стати вірусними хоча б теоретично;
 3. регулярна публікація відео формує правильні очікування цільових глядачів — вони починають дивитися більше контенту з вашого каналу, тому що знають, що завжди знайдуть якісний матеріал. А це краще утримує аудиторію.

Підписники YouTube люблять, коли автори регулярно викладають якісне відео та їм не доводиться серфіти платформу в пошуках чогось нового. Адже вони знають точно, що раз на тиждень на них чекає нове якісне відео.

План викладення відео — приблизно 1 раз на місяць

Рис. 2 – План викладення відео — приблизно 1 раз на місяць

За власним дослідженням Databox, половина авторів контенту на YouTube публікують дописи щотижня.

Статистика щодо частоти викладення відео

Рис. 3 – Статистика щодо частоти викладення відео

Раз на тиждень — найкраща частота для публікації. І ось чому. Переваги щотижневого контент-плану:

 • автор має час проаналізувати своє попереднє відео;
 • автор відеоконтенту має час для обдумування, планування, знімання та монтажу наступного відео;
 • автор має менше шансів зіштовхнутися з власним вигорянням через несумісне навантаження та очікування аудиторії.

З цього боку зручно привчити аудиторію до розкладу. Наприклад, нове відео на вашому каналі виходитиме щопонеділка о 7й ранку. Щоб користувачі могли передивитися ролик під час сніданку й одразу залишити фідбек під відео.


2. Тренди та тенденції

Як спрогнозувати тенденції та відстежувати їх? Переглядати вірусні відео та аналізувати їх.

Якщо нам потрібні перегляди, то потрібно показувати користувачам те, що вони ще не бачили. Або побудувати розповідь так, як ніхто ще не робив. Найпростіший спосіб піднятися — взяти участь у челенджі та викласти свій варіант відео під хештегом челенджу.

А як знайти щось нове, де надихнутися?

 • гляньте Google Trends, подивіться, що зараз шукає світ;
 • перегляньте вкладку Популярне на YouTube — які ролики зараз там переважають;
 • досліджуйте пошукові запити глядачів, що вони зараз шукають?

Що шукають користувачі в Гугл Трендах у 2023

Рис. 4 – Що шукають користувачі в Гугл Трендах у 2023

Що користувачі шукають в Ютубі у 2023

Рис. 5 – Що користувачі шукають в Ютубі у 2023

Знання та розуміння того, що зараз у трендах, допомагає набувати відео вірусності. Ви з аудиторією розумієте жарти та модні вирази. Таким чином ви говорите з глядачами ніби однією мовою.
Нецікаве та відео не на часі значної популярності не здобудуть. Глядачам потрібно те, що можна переглядати тривалий час. Таким чином алгоритм розуміє, що відео варте уваги та просуватиме його далі, збільшуючи охоплення.


3. Створюйте спільноту, щоб підвищити свої шанси на вірусність

Здійснення цього пункту прямо залежить від регулярності публікації. Якщо аудиторія знає, що щопонеділка на вашому каналі викладається нове відео, вона заходитиме на канал щопонеділка та дивитиметься викладене.

У разі, якщо відео влучне, ним ділитимуться. Й ніхто не знає точно, хто саме перегляне відео та кому саме прилетить репост. Можливо, ним буде інфлюенсер, котрий своєю чергою репостне ваш ролик. Тут справа вдачі — показатись у потрібний час потрібній людині.

Підігрів аудиторії перед виходом нового відео

Рис. 6 – Підігрів аудиторії перед виходом нового відео

Пам’ятайте, що коли люди залучаються до вашого вмісту, щойно він опублікований, алгоритм Ютуб розуміє, що ролик має високу цінність, і допомагає просувати його далі. Усе це робить вас на кілька кроків ближче до того, щоб стати вірусним на YouTube.

Використовуйте вкладку Спільнота, щоб звернутися до своїх підписників та повідомити їм дещо важливе.

Використання вкладки Спільнота для анонсів

Рис. 7 – Використання вкладки Спільнота для анонсів

На вкладці зручно публікувати анонси наступних відео, новини каналу тощо.


4. Дистрибуція відео YouTube

Над дистрибуцією відео вже працює ваша створена спільнота. Та перші кроки мають йти від автора. Діліться новим роликом у соцмережах одразу після публікації. Спонукайте підписників переходити за посиланням та ділитись ним зі своєю аудиторією.

Як підвищити шанси на шери ролика:

 • залучити експерта, тоді ваша потенційна аудиторія збільшиться, адже експерт прорекламує своє інтерв’ю своїми каналами та приведе на канал нових відвідувачів, котрі можуть стати підписниками.

Продивимося процес на прикладі 1 ролика, котре швидко набирає обертів:

 • маємо новий канал (на 24.01.2023 канал містить 2 відео для перегляду) та 14,1 тис. підписників;
 • в перший ролик автор каналу запросила гостю — культурологиню Маріам Найєм;
 • обидві інтерв’юєрки проанонсували викладене відео в Інстаграм.

Кількість підписників інтерв'юерок та нового каналу

Рис. 8 – Кількість підписників інтерв’юерок та нового каналу

Аудиторія співбесідниць: 11,9 тис (Маріам) + 42,4 тис (Емма) = 54,3 тис акаунтів, котрі могли бачити анонси та подивитись відео.

Пам’ятаємо, що основний канал інтерв’юерки — Палає, проанонсував відео з Маріам (дивись п. 3). Кількість підписників основного каналу Палає – 111 тис. користувачів. Їх ми теж можемо додати до аудиторії, тоді сума теоретичних глядачів складе 54,3 тис. + 111 тис. = 165,3 тис..

Тим часом на 24.01.2023 інтерв’ю вже подивились 158 114 разів (Ютуб зараховує 1 перегляд як перегляд відео від одного акаунту, тобто відео передивилось 158 114 зареєстрованих акаунтів). Це трохи менше, ніж ми нарахували. До того ж ми не знаємо, чи не дублюються підписники в Інстаграм та Ютуб обох авторок, та скільки неактивних акаунтів там серед підписників.

Плюс, користувачі соцмережі діляться посиланням на ролик у своїх сторіс, що теж збільшує кількість переглядів. Адже кожен акаунт Інстаграм має власну аудиторію підписників, котрі з великою ймовірністю перейдуть за посиланням. Отже, перегляди відео й далі ростимуть.

Ось приклад сили дистрибуції відео.


5. Використовуйте YouTube Shorts

YouTube Shorts – короткі відео, аналог роликів TikTok та Instagram Reels. Він з’явився влітку 2022 і наразі Ютуб дуже активно просуває акаунти, котрі користуються YouTube Shorts.

В YouTube Shorts обов’язково треба:

 • використовувати ключові слова;
 • позначати хештегами;
 • публікувати на сторонніх платформах (TikTok, Instagram).

Що можна викласти в YouTube Shorts

Рис. 9 – Що можна викласти в YouTube Shorts

Вивчення коротких відео допомагає розуміти аудиторію, те, чим вона живе та чим цікавиться.


6. Обкладинка відео

Обкладинка — це головне зображення вашого відео. Якщо це зображення досить захопливе, воно спонукає глядачів натиснути на ньому, щоб переглянути.

Згадайте як Netflix почав змінювати обкладинки відео згідно з віковою аудиторією, й досяг успіху у збільшенні переглядів. Подивіться на свої обкладинки:

 • вони привабливі?
 • вони передають зміст відео?
 • вони спонукають натиснути на них?

Подивимось на еволюцію обкладинок каналу про бізнес:

Обкладинки відео на початку розвитку каналу

Рис. 10 – Обкладинки відео на початку розвитку каналу

Обкладинки відео сьогодні

Рис. 11 – Обкладинки відео сьогодні

Теперішні обкладинки каналу мають єдиний візуальний стиль та прописану суть відео у назві на обкладинці.

Як ще можна збільшити кількість переглядів відео? Про це ми писали у статті SEO для Ютуб. Нагадаємо:

 • додайте субтитри до відео. Це робить їх доступними для різних людей — наприклад, для тих, хто погано чує, і для тих, хто надає перевагу перегляду відео на телефоні без звуку.
 • використовуйте підказки у відео;
 • робіть списки відтворення.

Як зробити відео вірусним? Гарантованого способу немає. Алгоритми соціальних медіа та інтернет непередбачувані. Єдиний перевірений спосіб переконатися в тому, що відео справді може стати вірусним, це опублікувати його. Тестуйте, дивіться на результат, аналізуйте та знову тестуйте. Рухайтесь вперед, тільки таким шляхом можна отримати бонус у вигляді популярного відео від YouTube.


E-E-A-T SEO: що це, як працювати у 2023

Outreach банер

Все про аутріч: що це та як побудувати

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.