замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
442
1

2 червня 2021 Google почав розгортати нове оновлення ядра основного алгоритму – The June 2021 Core Update.

Це перша частина оновлення ядра основного алгоритму, за ним буде ще липневе. Детальніше про них можна прочитати в статті Дайджест оновлень алгоритмів Google (літо 2021).

Upd. 1.07.2021 - Google почав липневе оновлення алгоритмів. Як завжди, оновлення направлено в загальному на пошук, а не на окремі галузі.

Останні 2 великих апдейти були розгорнуті в грудні 2020 і в травні 2021 року. І якщо минулі оновлення були спрямовані на загальні поліпшення в пошуковій видачі, то в червні 2021 року на нас також чекає апдейт, спрямований на поліпшення досвіду користування сайтами - Page Experience (з 15 червня). Його будуть розгортати все літо, й тепер до чинників ранжирування додадуться Core Web Vitals. Про них і будемо говорити далі.


1. Сore web vitals

Тепер при розподілі рейтингу будуть враховуватися core web vitals. Ми вже писали статтю про них та розповідали, що означає кожен, тому загострюватися на цьому не будемо. Поговоримо про те, чого чекати далі: вже стало зрозуміло, що тепер скорость загрузки сторінок безпосередньо може впливати на зниження рейтингу сайту в пошуку.

Google анонсував намір зробити core web vitals фактором ранжирування ще в травні 2020 року. Але до фактичної реалізації компанія дійшла тільки зараз.

Topvisor – дані свідчить про максимальні коливання 6-го червня.

June 2021 Core Update

Рис. 1 – Topvisor

MozCast показує наростаючі коливання 3-4 червня, вже 5-6 червня ситуація почала стабілізуватися.

June Google Core Update

Рис. 2 – MozCast

Semrush Sensor показує, що найспекотніше було 4-5 червня:

June 2021 Core Update Google

Рис. 3 – Semrush Sensor

RankRanger показує, що коливання фіксувалися з 4 по 6 червня.

June Core Update Google

Рис. 4 – RankRanger

Як видно з графіків, вже 7 та 8 червня видача прийшла в норму. При цьому просадки відчуваються для кожного сайту по-різному.

Це тільки перша частина оновлення: Google спеціально розбила апдейт, щоб сайти змогли підготуватися й поліпшити свій контент та фактори Page Experience. Розгортання буде відбуватися до кінця літа – більшість змін не будуть помітні одразу. Так що чекаємо другу частину.


2. Де перевірити свою видачу?

Щоб перевірити свій сайт та зрозуміти, що потрібно поліпшити – нижче наведений список інструментів для допомоги.

June Core Update 2021

Рис. 5 – Інструменти, які допоможуть веб-майстрам оцінювати зручність використання сторінок (джерело – https://web.dev/vitals-tools/)

Також було сказано, що тепер функція обміну підписом доступна для всіх сторінок, а не тільки для тих, що створені з використанням фреймворку AMP. По суті, ця функція дозволяє завантажувати сторінку швидше, але зберігати конфіденційність користувача. А самі AMP-сторінки більше не будуть виділятися значком в браузері.

Зручність користування сторінок можна перевірити в Search Console, в розділі Якість:

June Core 2021 Update

Рис. 6 – Search Console Якість

Там також можна подивитися кількість сторінок з помилками та який конкретно фактор core web vitals перевищує рекомендоване значення.

Google June Core Update

Рис. 7 – Search Console

При цьому Google заявив, що якщо контент експертний та релевантним для користувача, то при низьких результатах по LCP, CLS, FID пошуковик збереже рейтинг сторінки. Головне, щоб ваш контент задовольняв запит користувача. Цей постулат не змінюється від оновлення до оновлення.


Вывод

Як і з іншими обновами, просадки не належать індивідуально до будь-якої сфері, а зачіпають тільки окремих гравців ринку. Так як апдейт буде розгортатися кілька місяців, трафік може коливатися, й веб-сайти ще відчують скачки.

Чекаємо апдейт Google за липень 2021 і працюємо над контентом. І не забуваємо про продуктивність сайту. Тому що тепер це також враховується при ранжируванні.


Як зробити відео YouTube вірусним

банер кластеризація довгий

Як зробити кластеризацію семантичного ядра

Перевірка унікальності банер

Аналоги російських сервісів для перевірки унікальності текстів

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.