замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
319
2

SEO-оптимізатор — це одна з затребуваних спеціальностей в маркетинзі та digital. Тому роботодавці підвищують вимоги до претендентів, і багатьом спеціалістам складно пробитися, особливо якщо ви тільки junior.

Щодня приходять тисячі відгуків на вакансії. І єдиний спосіб зробити, щоб вас помітили, – це створити якісне резюме SEO-спеціаліста та написати супровідний лист, який розкриє вас як професіонала.

У нашій статті знайдете лайфхаки від відділу рекрутменту, а також огляд конструктора CV.


1. Головні правила оформлення резюме

Виділяють наступні аспекти при написанні CV:

  • Основна інформація повинна вміститися на одній сторінці. Якщо у спеціаліста великий досвід, то не більше, ніж на двох.
  • Дизайн повинен бути лаконічним. Оптимально, якщо резюме буде розбито на блоки: освіту, минулі посади та назви фірм, з якими співпрацювали, скіли й так далі. Інформація повинна бути надана стисло. Ідеально, якщо важливі моменти будуть подані у вигляді списків.
  • Завантажте фото. Для рекрутера таке резюме перестане бути безликим. Це зовсім не обов’язкова вимога, але бажано, щоб CV виглядало краще.

Рекрутери радять використовувати додаткові сервіси. Саме з їх допомогою можна на раз-два дотриматися всіх правил складання та оформлення резюме.
Наприклад, можна спробувати конструктор SweetCV. З його допомогою легко створити CV, яке сподобається HR-спеціалісту.

Користуватися сервісом нескладно. Після завантаження сайту вам потрібно знайти кнопку «Створити резюме», яка розташована у верхній частині сторінки.
Увійдіть у систему. Потім інструмент запропонує створити CV або супровідний лист.

Шаблоны резюме SweetCV

Рис. 1 – Шаблони резюме SweetCV

Програма має декілька варіантів шаблонів – платні й безкоштовні.
Вище показано оформлення резюме (зразок), як воно буде виглядати після того, як спеціаліст заповнить всі блоки.


2. Як писати резюме: працюємо над іміджем спеціаліста

Починайте оформлення резюме з вказівки посад, де раніше працювали. Акцент варто робити на останніх 3 роках. Про більш ранній період можна згадати не так детально.

Пропишіть, де саме ви працювали, період співпраці з компанією, які функціональні обов’язки виконували. Вкажіть робочі досягнення, якщо вони є. Для наочності можна додати посилання на успішні кейси.

Пример оформления блока Опыт работы

Рис. 2 – Оформлення блоку Досвід роботи

Пару слів про те, як скласти кейс. Використовуйте схему «проблема – рішення – досягнуті результати». Важливо супроводжувати написане кількісними показниками.
Припустимо, ви змогли за 2 місяці вивести в топ-10 сторінки каталогу з маркетингу. Або працювали зі складними В2В нішами.


2.1 Як скласти резюме джуну?

Які вимоги до оформлення резюме, якщо ви випускник та не маєте релевантного досвіду? По-перше, вкажіть курси, де навчалися за професією. По-друге, розкажіть про свої досягнення у сфері маркетингу.
Наприклад, працювали контент-менеджером. Якщо у вас за плечима кілька курсів та шкіл з SEO, вкажіть тільки найбільш авторитетні.

Пример оформления блока Курсы SEO-специалист

Рис. 3 – Оформлення блоку Курси SEO-спеціаліст

Резюме «SEO-оптимізатора» має включати перелік hard скілів. Навіть якщо немає досвіду роботи, але ви пробуєтесь на посаду джуна, то для рекрутера перераховані вміння стануть важливим маркером того, що ви чітко розумієте, якими будуть посадові обов’язки, і знаєте, як їх виконувати.

Пример оформления блока Навыки SEO-специалиста

Рис. 4 – Оформлення блоку Навички SEO-спеціаліста

Список скілів у сеошника великий. Щоб не перераховувати абсолютно всі, проведіть аналіз основних вимог до спеціаліста. Для цього подивіться 3-5 вакансій від провідних компаній.

Щоб ваше резюме «SEO-спеціаліст» виглядало більш конкурентно, вкажіть знання іноземних мов. Це додаткова пара балів до вашої кандидатури, і ось чому:

  • Багато вітчизняних digital-компанії тісно співпрацюють із західними клієнтами. Тому для них критично знайти спеціаліста, який володіє іноземною мовою на рівні не нижче В2.
  • Всі анонси апдейтів алгоритмів Гугла виходять іноземною мовою. Поки інформація буде переведена на російську та українську іншими сеошниками, сайт може втратити кілька позицій.
  • Більшість корисних вебінарів від провідних спеціалістів також проходять англійською. Якщо ви не знаєте мову, то відсікаєте великий пласт інформації.

Оформлення резюме на роботу з розділом про знання мов має виглядати так:

Пример оформления блока Знание языков

Рис. 5 – Оформлення блоку Знання мов


2.2 Як розповісти про себе в резюме?

Перш за все потрібно дотримуватися пари простих правил:

  • Лаконічність. Рекрутер не захоче читати полотна інформації. Вкладіться максимум у 5-7 коротких речень.
  • Сімейний стан, наявність шкідливих звичок і так далі можна пропустити.
  • Вказуйте тільки те, що корисно буде дізнатися роботодавцю, наприклад, софт скіли.

Пример оформления блока О себе

Рис. 6 – Оформлення блоку Досвід роботи

Можна розповісти про переваги в роботі. Припустимо, з якими інструментами краще працювати – Serpstat, Ahrefs і так далі, в яких пошукових системах частіше просували сайт. Якщо це необхідно, додайте пару рядків про те, чому, на вашу думку, так краще для пошукового просування.

Можна додати пару-трійку пропозицій про те, чим захоплюєтеся у вільний час. Все-таки SEO-спеціаліст – частина команди, яка братиме участь в корпоративах та тімбілдінгах. Для HR-спеціаліста це додаткова інформація до питання, як вибудовувати дозвілля співробітників.

Допишіть електронну пошту, телефон та інші канали, за якими з вами можна зв’язатися та запросити на співбесіду.
У багатьох вакансіях компанії просять дати посилання на соціальні мережі. Це необхідно, щоб краще познайомитися з людиною. До того ж для серйозних компаній важливо, щоб у працівників були хороша репутація та імідж, особливо в соцмедіа.

Отже, для SEO-оптимізатора критично грамотно структурувати резюме, оформлення якого у 2021 році стало більш лаконічним, ніж пару років назад. Рекрутери при ухваленні рішення орієнтуються на попередні посади, скіли, а вже потім — на освіту.
До того ж для них принципово, щоб документ був правильно оформлений. Це дає відразу кілька очок фори, так як здобувач вивчив всі тренди оформлення й постарався створити якісний документ.

Детальніше вивчити приклади резюме різних фахівців можна на сайті SweetCV. Зразки розбиті за категоріями, щоб користувачам було легше шукати релевантні варіанти.


3. Як написати супровідний лист?

Часто в тексті вакансії вказують, що необхідно написати пару речень про себе, попередні компанії, де ви працювали, побажання по зарплаті. Деякі спеціально «ховають» кодове слово, яке необхідно відправити разом з відгуком. Він називається супровідним листом до резюме.

Обійдіться без порожніх фраз, наприклад, «Я хочу у вас працювати» або «Готовий викластися на 100%». Краще в тексті коротко описати, чим ви будете корисні компанії, чому бачите себе на цій роботі.

Оформлення супровідного листа до резюме повинно мати логічну структуру. Спочатку привітайте HR-спеціаліста. Якщо вказано в вакансії ім’я відповідального HR, то можна написати, наприклад, «Здрастуйте, Олена!». Якщо немає, то просто: «Добрий день!».
Вкажіть посаду, куди б ви хотіли влаштуватися. Коротко розкажіть, чому у вас виник професійний інтерес до цієї вакансії. Потім настає черга вказати досвід та займані раніше посади.

Обов’язково слід описати навички та вміння, особистісні характеристики, які потрібні для роботи на цій позиції. Можна додати будь-які інші дані, які будуть корисні рекрутеру, наприклад, посилання на портфоліо.
Буде незайвим подякувати за увагу до вашої персони. В кінці слід додати контакти.

Пример сопроводительного письма

Рис. 7 – Супровідний лист

Отже, щоб привернути увагу до вас як до претендента, необхідно створити якісне й структуроване резюме. Це можна зробити за допомогою спеціальних конструкторів, щоб полегшити собі завдання з оформлення.

Бажано до CV додати супровідний лист. Це підвищує шанси обійти суперників.


Як зробити відео YouTube вірусним

банер кластеризація довгий

Як зробити кластеризацію семантичного ядра

Перевірка унікальності банер

Аналоги російських сервісів для перевірки унікальності текстів

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.