замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
718
2

Крадіжка контенту – явище не нове й присутне воно з моменту появи перших доменів в інтернеті. Нерідко заходячи в пошук бачиш, що сайти з першої сторінки копіюють інформацію один одного.

Небажання креативити, думати самостійно, некомпетентність – ці чинники й призводять до крадіжок тексту. Але якщо з рерайтом та копірайтом ми звикли жити, то 100%-ий плагіат чужого тексту все ще викликає подив та змушує нервувати авторів. Що ж робити з просто скопійованим текстом, розміщеним на чужому сайті?

Практика захисту авторського права існує не тільки в реальному житті, але й в Інтернеті. Тому далі розповімо, як подати скаргу на плагіат в Google, якщо знайшли свій текст на іншому ресурсі.


1. Як Google бореться з плагіатом?

На території США діє закон про авторське право в цифрову епоху. Ще його називають просто DMCA. Він регулює копіювання та розповсюдження інформації в цифровому світі.

Незважаючи на те, що гугловський пошук цінує унікальний та корисний контент, критерії ранжування абсолютно ніяк не захищають власників сайту від крадіжок контенту. Тоді й треба подавати скаргу, тому що пошуковик це питання не вирішить.
Далі покажу сам процес.


2. Подача скарги DMCA

1. Почати потрібно з відвідання сторінки Видалення вмісту. Компанія працює тільки з чіткими, аргументованими запитами, так що варто підготуватися. Це скоротить час на обробку заявки. Під одну причину – одна заявка.

DMCA жалоба категории объекта

Рис. 1 – Категорії, до яких повинен відноситися об’єкт авторського права

2. Потрібно вибрати категорію, тобто сервіс з видачі, з якого ви хочете видалити плагіат. Якщо потрібно видалити свою статтю з пошуку, вибираємо відповідну групу – Google Пошук. Якщо це не сервіс Google, то видаляться тільки посилання на ці сторінки з бази, але сам контент не заблокують.

Жалоба DMCA из поиска

Рис. 2 – Плагіат не можна видалити на самому сайті, тільки з пошукової видачі

3. Далі вибираємо основу для видалення контенту. У нашому випадку це проблема, пов’язана з інтелектуальною власністю. Ці відомості допоможуть правильно класифікувати скаргу, розглядати заявку відповідно зазначеної категорії й збирати коректну статистику.

Подача DMCA жалобы

Рис. 3 – Підстави для видалення

4. Вибираємо конкретну причину видалення. Якщо у вас сплагіатили статтю, то вибираємо пункт Порушення авторських прав. Якщо ж контент на сайті захищен від копіювання, але його все одно вкрали, то натискаємо пункт Обхід засобів захисту.

5. За правилами заповнення запиту потрібно коротко й послідовно викласти проблему . Чим зрозуміліше суть проблеми, тим більше буде шансів на вирішення конфлікту на вашу користь.

DMCA жалоба заполнение заявки

Рис. 4 – Правила заповнення заявки

6. При створенні запиту перекидає на форму заповнення даних. Там доведеться вказати й підтвердити такі дані:

  • особисті дані (ім’я, прізвище, компанія, власник/представник, пошта, країна);
  • інформація про об’єкт авторського права з зазначенням скопійованого фрагмента. Всього можна вказати інформацію про 10 об’єктів в межах одного запиту (для кожного окрема група);
  • url оригіналу для ознайомлення;
  • url плагіату;
  • підтвердження точності наданих даних, вказівка, що ви не ініціатор спору, згода на розміщення даних на сайті Lumen;
  • дата та підпис.

Якщо вкажете неповні відомості, то в майбутньому вас можуть попросити надати додаткові дані.

DMCA жалоба нарушение авторских прав

Рис. 5 – Форма для заповнення даних про порушення авторських прав

Це й весь процес подачі скарги DMCA. За часом займе хвилин 10, а ось відповідь доведеться почекати (2-4 тижні в середньому). Запит з приводу крадіжки кейсу з email-маркетингу розглядали 28 днів.

Спойлер: запит задовольнили.


3. Що відбувається після відправки скарги?

Всі юридичні заявки розміщуються на сайті Lumen – там можна відстежити свою заявку щодо порушення авторських прав та дізнатися причини видалення цифрового контенту.

Якщо бачите, що на ресурсі є посилання на ваш сайт, значить проти вас подана скарга. Для перевірки можна ввести адресу домену, й база виведе всі зареєстровані звернення.

DMCA жалоба Lumen Database

Рис. 6 – Інформація в Lumen Database

Після подачі заявки на видалення плагіату просто чекаємо й не вносимо ніяких змін в оригінальний текст. Переконайтеся ще, що ваш текст створений або викладений раніше, ніж був скопійований іншим сайтом. За статусом розгляду заявок можна стежити з Панелі видалення матеріалів – Веб Пошук.

DMCA нарушение авторских прав

Рис. 7 – Мої звернення щодо порушення авторських прав

Якщо запит задовольнили, то зазначені url випадуть з пошуку, а користувачі побачать таке повідомлення:

DMCA Уведомление об удаленных ссылках

Рис. 8 – Повідомлення про видалені посилання через порушення авторських прав

Сторінка, на яку поскаржилися, після закриття випаде з індексу, але на її ранжування це ніяк не вплине. Під фільтри весь сайт може потрапити тільки в разі множинних скарг на різні сторінки одного веб-сайту.


Висновок

Нічого складного в тому, щоб подати скаргу на плагіат, немає. Знайти дублі можна й вручну через пошук, й через сервіс антиплагіату.
Але далі обов’язково потрібно відстоювати свої права. Витратьте 10-15 хвилин, заповніть форму на видалення та почекайте своєї черги.

Якщо все правильно вказали, то без проблем виграєте суперечку. Хай щастить!


Безкоштовні сервіси для маркетингу

Контент-маркетинг 2022

Як пройти навчання та не злитися в середині процесу

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.