замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
496
3

Биті посилання - це неробочі сторінки, які нікуди не ведуть користувача. Замість контенту аудиторія бачить повідомлення "файл не знайдено" або недоступний, "сторінка не існує" або просто "помилка 404" та ін. варіації.

Broken backlinks

Рис. 1 - Бите посилання, що веде на Фейсбук

Реакція користувачів на такі сторінки негативна: не знайшовши потрібної інформації, клієнт закриє сторінку і навряд чи відвідає її знову.

Щоб уникнути втрат трафіку, биті посилання деяких сайтів містять в собі посилання на інші розділи. Наприклад, Фейсбук пропонує перейти на головну сторінку, в новинну стрічку або довідковий центр.

Але, у випадку з популярними сторінками, перекрити відтік користувачів таким чином не вийде. Від усіх битих посилань потрібно позбутися, тобто видалити/виправити їх. Або відновити на них актуальну інформацію.


1. Вплив на показники сайту

Непрацюючі сторінки негативно впливають не тільки на людей, але і на рейтинг сайту. З власного досвіду скажу – вдруге непрацюючу сторінку я і сама відкривати не буду. І справа не тільки в тому, що порожній екран дратує. Особисто для мене важливий оперативний пошук інформації.

Така реакція спостерігається у більшості людей, тому що шукати вручну потрібний контент або товар займе набагато більше часу, ніж один раз клікнути по посиланню з пошуку.

Broken backlinks right

Рис. 2 – Правильна неіснуюча сторінка із закликом створити сайт безкоштовно. Це утримає частину клієнтів

Такі сторінки — одна з причин падіння рейтингу з боку пошукових систем. Робота краулерів дорого коштує, тому сканувати нерелевантні посилання навіть для Google абсолютно немає сенсу.

Це також суперечить принципам ПС, так як всі оновлення алгоритмів спрямовані на поліпшення видачі релевантної інформації. Якщо робот бачить, що внутрішні й зовнішні посилання не несуть користі, то найвище місце у видачі дуже скоро займе ресурс, у якого такої проблеми немає.


2. Причини появи битих посилань

На щоденне відстеження появи битих сторінок потрібен час. Не вийде й уникнути їх появи. Але на них треба реагувати чим швидше, тим краще. 

Неробочі посилання можуть з’явитися через:

  • зміну домену. Зміна адреси сайту або зміна протоколу з http на https, що вимагає налаштування посторінкових редиректів на нові посилання. Сторінок може бути тисячі, і в такій кількості легко помилитися;
  • реорганізація ресурсу. Можливо, контакти компанії або будь-яка інша інформація була переміщена в інший розділ сайту, відповідно, змінилося й посилання на сторінку;
  • помилка в адресі URL. Одна невірна літера й лінк вже не працюватиме;
  • переміщені або видалені файли та сторінки. Зовнішні биті посилання (що ведуть на інший сайт) і внутрішні можуть посилатися на неіснуючі, видалені об’єкти.

3. Як знайти биті посилання

Пошукові системи надають власні продукти для стеження за статистикою запитів, усуненням помилок і індексацією сторінок. Можна використовувати їх та сторонні сервіси.


3.1 Google Search Console

У Консолі знайдіть вкладку “Покриття” та натисніть на напис “Помилка”. Відкриється вікно з усіма помилками, які можна розсортувати за категоріями. Знайдіть категорію 404 помилки й нижче побачите список всіх непрацюючих посилань:

Broken backlinks Broken backlinks

Рис. 3 – Биті посилання в Google Search Console

Як бачимо, 404 помилок немає.

У Вебмайстрі доведеться зайти в розділ “Індексування” і в випадаючому меню зліва обрати пункт “Статистика обходу”. У вікні праворуч знизу клікніть на значок фільтра (синя воронка) між стовпцями “Було” і “Стало”. Оберіть помилку 404. Нижче відобразиться список, якій потрібно пропрацювати.

Списки з обох програм можна вивантажити окремо до файлу формату .csv, .xls.


3.2 Сторонні програми

1) Ahrefs. Користуючись сторонніми сервісами, ви отримаєте доступ до більшої кількості функцій аналізу вашого сайту. У Ahrefs, наприклад, в розділі “Сайт Експлорер” вставляємо адресу ресурсу, що цікавить і обираємо биті посилання. Софт покаже всі неробочі беклінки. Можна перевірити сайт та в онлайні.

Broken backlinks Ahrefs

Рис. 4 – Неробочі беклінки в Ahrefs

2) Netpeak Spider. Потрібно завантажити інсталятор програми та авторизуватися. Сканування може зайняти час, якщо на сайті тисячі сторінок. В результаті праворуч можна буде обрати пункт “Биті посилання” та побачити їх загальну кількість в дужках. На кожну помилку у полі інформація можна знайти її опис, статус та вплив на позиції ресурсу, поради щодо усунення + статті, де можна прочитати матеріал за темою.

Broken backlinks Netpeak Spider

Рис. 5 – Так працює Netpeak Spider

У звітах по помилкам можна подивитися анкори, до яких прив’язані конкретні сторінки, а зверху можна впорядкувати інформацію по вхідних/вихідних лінках.

3)Screaming Frog SEO Spider. Англомовний інструмент пошукової оптимізації, який дозволяє повністю перевірити всю структуру сайту включаючи метатеги, заголовки з безліччю параметрів налаштувань. Безкоштовно можна перевірити до 500 урлів.

Broken backlinks Screaming Frog SEO Spider

Рис. 6 – Результат роботи Screaming Frog SEO Spider

4) Xenu’s Link Sleuth. Спритна програма зі швидкою установкою показує всі сторінки, їх статус, кількість внутрішніх і зовнішніх посилань. Звіт можна формувати під час роботи програми.

Broken backlinks Xenu’s Link Sleuth

Рис. 7 – Результат роботи програми

5) Comparser. Може парсити видачу Google, покаже все биті сторінки, які можна побачити окремим списком. У демо-версії аналіз доступний всього для 150 адрес.

Broken backlinks Comparser

Рис. 8 – Результат Comparser


3.3 Плагины

Обійтися без встановлень програм можна в разі використання плагіна. У браузері Chrome можна встановити такий плагін – Broken Links Checker. Ось результат його роботи:

Broken backlinks Broken Links Checker

Рис. 9 – Broken Links Checker показав 2 помилки

При переході по посиланнях вони виявилися робочі, але, наприклад, LinkedIn вимагав провести перевірку, щоб переконатися, що я не бот (швидше за все, через це плагін не зміг перейти за посиланням).

Ще один хромовський плагін – Check My Links. Сканує сторінку на наявність битих посилань. Виводить їх загальну кількість і розбивку за діючими/не працючими. Але подивитися список останніх не вийшло. Потрібно скролити сторінку та шукати лінк виділений червоним кольором (що незручно, якщо посилань багато).

Broken backlinks Invalid links

Рис. 10 – При натисканні на Invalid links в головному вікні нічого не відбувається


4. Як виправити непрацюючі сторінки

Є кілька варіантів позбутися від битих лінків.

Один з варіантів – замінити їх адреси на робочі або налаштувати 301 (постійний) або 302 (тимчасовий) редирект. Занадто багато редиректів може позначитися на ранжуванні. Хоча Google стверджує, що такі редиректи не змінюють рейтинг, експерименти з цією справою можуть закінчитися втратою позицій. А в підсумку вилитися у збитки.

Другий варіант – видалити всі биті сторінки або відновити на них контент. Це можна зробити як за допомогою Вебмайстра і Консолі, так і в сторонніх програмах, плагінах. Відновлення найбільше підходить для сторінок з великою відвідуваністю і конверсійністю. Тоді є сенс витрачати час на її виправлення, в інших випадках – ні.

Коли лінків тисячі, вручну обробити швидко такий обсяг не вийде. Тому все-таки варто заморочитися й оформити 404 сторінку.
Приклади:

Broken backlinks boring realization

Рис. 11 – Зроблено інформативно, але нудно

Broken backlinks good example

Рис. 12 – У Netpeak все набагато веселіше, є інтерес серфити сайтом далі

Помістіть туди пропозицію перейти на деякі розділи сайту або запропонуйте бонус, щоб користувач залишився з вами довше. Не забувайте про візуальну частину. Креативні зображення зіграють на руку.
Такий варіант обходу не завжди працює, але допомагає зменшити відсоток відмов.


Висновок

Обирайте самі, яким софтом користуватися. Само собою, плагіни не сильно допоможуть, якщо потрібно опрацювати відразу весь сайт. Але для окремої сторінки – цілком собі робоче рішення.

Оптимальний варіант використовувати Search Console у зв’язці з Ahrefs. Так, сторонні програми часто не безкоштовні. Але в комплексі вони покажуть усі биті сторінки, підкажуть як від них позбутися, і при потребі вивантажать структурований звіт для передачі у роботу сеошникам.

Але буде краще, якщо всю цю роботу ви одразу довірите професіоналам. Так зменшиться ризик помилок, а якість результату зросте.


Як зробити відео YouTube вірусним

банер кластеризація довгий

Як зробити кластеризацію семантичного ядра

Перевірка унікальності банер

Аналоги російських сервісів для перевірки унікальності текстів

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.