
Залиште свої контактні дані, наш менеджер передзвонить вам.
Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.
Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.
Автор статті — Олександра Васильянц, райтер у TemplateMonster із досвідом роботи більше 5 років.
Час від часу всі ми натрапляємо на веб-сайти, від яких просто неможливо відірвати погляд, чи не так? Дивишся на них й думаєш, що саме цей онлайн-проєкт можна назвати витвором мистецтва чи ідеальним поєднанням інновацій та креативу.
Візуальна привабливість, зручність роботи, інтерактивність — всі ці риси можуть захопити будь-якого користувача. Але вибрати зовнішній вигляд веб-сайту все ж таки не найпростіша задача.
Деякі вважають за потрібне створювати свій веб-сайт з нуля, а деякі вважають, що найоптимальніший варіант — це використання готового шаблона. Й коли хтось питає, як створити сайт, починається справжня битва. А ми просто не можемо стояти осторонь, мовчки спостерігаючи за всіма аргументами та контраргументами. Сьогодні ми також вступаємо в цей незвичайний поєдинок…
Готуючись запустити новий вебсайт, кожна зацікавлена сторона (включаючи розробників, дизайнерів та власників бізнеса) має прийняти безліч важливих рішень. Й одне з них стосується способу побудови онлайн-проекта.
Що варто обрати? Готові шаблони чи створення сайту з нуля? Багато хто витрачає години, ба навіть більше, дні, аби дати відповідь на це питання. Якщо ви також поринули у думки й не можете вирішити цю проблему самостійно, давайте розбиратися у ній разом.
Коли мова заходить про шаблони вебсайтів, то це означає, що користувачі отримують готовий дизайн та функції. За останнє десятиліття також значно розвинулись конструктори сайтів, які допомагають створювати онлайн-проєкти тим, хто має у цій справі невеликий досвід. Які ж переваги підготували для вас готові шаблони?
По-перше, варто зазначати, що Інтернет пропонує величезну кількість безкоштовних шаблонів. А що буде, якщо ви робите вибір на користь преміальних шаблонів та будете співпрацювати із розробником, аби налаштувати їх? Ви все одно витратите менше грошей в порівнянні з тією сумою, яку вклали б у створення сайту з нуля.
Запуск сайту дійсно займає менше часу, якщо ви вирішуєте звернутися за допомогою до шаблону. Вам доведеться додати свій оригінальний вміст, але пам’ятайте про те, що ви отримуєте готові демо. Таким чином, вам доведеться змінити лише текст. Й все це можна зробити всього за кілька годин.
Ми вже встигли згадати доступність різних демо, які чекають на вас у готових шаблонах. До того ж ви можете змінити необхідну чи макет усього кількома кліками миші, виконуючи лише незначні налаштування.
Можливо, ви працюєте агентом з нерухомості? Ні, ви точно даєте уроки з йоги по вечорах. Чи все ж таки керуєте готелем та рестораном? У будь-якому випадку ви знайдете просто неймовірну кількість шаблонів саме для вашої сфери діяльності. Обрали готове рішення, додали необхідний контент, опублікували сайт на просторах Інтернету. Звучить дуже просто, чи не так?
Кажучи про різноманіття шаблонів, ми не можемо не згадати про TemplateMonster діджитал маркетплейс. Саме там ви можете знайти ті самі які шаблони на різні тематики. До того ж він пропонує не тільки преміальні, а також безкоштовні шаблони, які точно не залишать вас байдужими.
На жаль, готові шаблони не можна описати таким словом як ідеальний. Але не варто засмучуватися, адже у нашому світі взагалі не існує чого-небудь ідеального.
Ви можете бути дуже задоволені, побачивши, що той чи інший шаблон включає у свій набір велику кількість доповнень. Але вони можуть уповільнити ваш веб-сайт. Чим більше додатків ви додаєте, тим більше задач ваш онлайн-проект має виконувати кожного разу, коли його хтось переглядає.
Попри те, що ви матимете повний доступ до фреймворку та файлів шаблонів, ви чи веб-розробник, не зможете змінити все, що вам захочеться.
Шаблони забезпечують основи, необхідні для створення вебсайту. Але ви все ж таки не отримаєте всі ті дрібні переваги, які піднімуть рейтинг онлайн-проєкту у пошукових системах. Про такі аспекти як ключові слова, заголовки, назви зображень та інші, вам доведеться подбати самостійно.
До речі, якщо ми вже почали говорити про SEO, то нам варто згадати одну важливу річ. WordPress є однією із найкращих платформ, за допомогою якої можна оптимізувати SEO. Вона створює HTML-сторінки, які легко помічаються пошуковими системами. WordPress також пропонує безкоштовну інтеграцію з додатковими інструментами SEO. Їхнє число є досить-таки широким, а також вам будуть доступні більш просунуті інструменти, аби знайти ще більше відвідувачів.
Якщо ви ставите перед собою ціль створити унікальний вебсайт, який не буде схожий на будь-який інший, то цей пункт саме для вас. У такому випадку код для всього онлайн-проєкта буде написаний з нуля. Але в цьому є свій ряд переваг.
Якщо ви маєте сайт, який був створений на замовлення, можна буде постійно додавати новий вміст на функції.
Ви можете легко змінити або замінити вміст вебсайту, створеного на замовлення. До того ж можливим є оновлення інтерфейсу відповідно до останніх тенденцій, покращення взаємодії з користувачами та полегшення керування сайтом.
Будь-який елемент вебсайту можна, скажімо так, виготовити на замовлення. Тому ви можете бути впевнені в тому, що ваш онлайн-проєкт буде виділятися на фоні інших. Це стосується не тільки його макету, а й модулів та різного функціоналу.
З самого початку ваш вебсайт буде мати саме той вигляд, про який ви завжди мріяли. Вам не доведеться налаштовувати компоненти, створені кимось іншим, які можуть потенційно вплинути на продуктивність онлайн-проєкта. Забудьте про компроміси. Лише необхідний контент, який зображається так, як ви того бажаєте.
Ви ще не забули про те, що не буває нічого ідеального? А сайт, створений з нуля, не є виключенням з цього правила.
Якщо ви не веб-розробник, то для запуска вебсайту вам доведеться звертатися за допомогою до когось ще. Й ця допомога точно не буде безкоштовною. Створення пристойного сайту з нуля дасться вам в копійчину.
Тут немає нічого дивного, оскільки написання всього коду займає більше часу, аніж просте додавання необхідного вмісту. Тому будьте готові до того, що ви будете чекати на результат від кількох тижнів до кількох місяців.
Розглянемо 4 головні етапи.
Якщо ви придбали шаблон WordPress преміум-класу, вам потрібно буде скористатися панеллю, аби завантажити та встановити його. По-перше, завантажте шаблон, який ви придбали. Збережіть завантажений zip-файл на свій комп’ютер. Увійдіть на свій веб-сайт WordPress, перейдіть до «Appearance» («Вигляд») >>> «Themes» («Теми») та натисніть «Add New» («Додати нову»).
Рис. 1 – Додати нову тему (джерело)
Далі клацніть «Upload Theme» («Завантажити тему»), щоб завантажити zip-файл вашої преміум-теми на свій вебсайт зі свого комп’ютера.
Рис. 2 – Завантажити тему (джерело)
Натисніть «Browse» («Огляд»), щоб обрати zip-файл зі свого комп’ютера.
Рис. 3 – Обрати тему (джерело)
Потім натисніть «Install Now» («Установити зараз»), щоб додати тему на свій вебсайт.
Рис. 4 – Встановлюємо обрану тему (джерело)
Таким чином, WordPress встановить преміум-шаблон на вашому вебсайті. Якщо ви хочете побачити, як виглядатиме ваш вебсайт із завантаженим шаблоном, натисніть «Live Preview» («Попередній перегляд»). Нарешті клацніть «Activate» («Активувати»), аби шаблон був готовий до розміщення на вашому вебсайті.
Найпростіший спосіб налаштувати шаблон — це використати візуальний конструктор сторінок. Одним із найпопулярніших варіантів сьогодні є Elementor Page Builder. Тому ми пропонуємо вам розглянути деякі кроки саме на його прикладі. Отже, як створити сайт на конструкторі?
Почнемо з того, що ви можете знайти налаштування стилю теми Elementor, відкривши редактор будь-якої сторінки вашого сайту. Після цього перейдіть до меню у верхньому лівому куті екрана та виберіть опцію «Theme Style» («Стиль теми») в розділі «Global Style» («Глобальний стиль»).
Рис. 5 – Обираємо стиль теми (джерело)
Перш ніж ви отримаєте можливість вносити будь-які зміни, Elementor попередить вас про необхідність вимкнути налаштування кольору та шрифту за замовчуванням. Інакше внесені вами зміни стилю теми не будуть зберігатися. Щоб вимкнути ці налаштування, натисніть «Elementor Settings» («Налаштування Elementor»).
Рис. 6 – Вимикаємо налаштування за замовчуванням (джерело)
Налаштування Elementor дозволяють обрати, на які сторінки мають впливати чи ті інші налаштування, а також колір і шрифт за замовчуванням для вашого сайту. Якщо ви вимкнете обидва параметри, редактор обере стилі будь-якої теми, яку ви використовуєте. Однак, ви збираєтеся змінити ці стилі за допомогою налаштувань, тому вимикайте обидва налаштування, зберігайте зміни та повертайтеся до розділу «Theme Style» («Стиль теми») на панелі Elementor.
Рис. 7 – Встановлюємо стилі (джерело)
А тепер настав час розглянути, як саме ви можете вносити бажані зміни. Ми хочемо зробити це на прикладі роботі із фоном онлайн-проекта. Якщо ви відкриєте вкладку «Background» («Фон»), то зможете встановити суцільний або градієнтний фон.
Рис. 8 – Встановлюємо фон (джерело)
Але якщо ви бажаєте використовувати фонове зображення, ви можете вибрати або завантажити файл, натиснувши на знак плюс (+).
Щоб додати контент до сторінок, Elementor Page Builder пропонує скористатися величезною кількістю віджетів.
Віджети розташовані на панелі віджетів редактора Elementor.
Рис. 9 – Обираємо віджети на панелі (джерело)
Якщо ви шукаєте певний віджет і не можете його знайти, просто введіть назву в рядок пошуку.
Рис. 10 – Шукаємо віджет (джерело)
Після розміщення віджета панель віджетів зміниться, щоб відобразити вкладки «Content», «Style» та «Advanced» («Вміст», «Стиль» і «Додатково»), які й допоможуть вам налаштувати вміст.
Google Analytics – це потужний та ефективний інструмент, який надає важливі дані про ваш вебсайт і відвідувачів. Він надає доступ до великої кількості статистичних даних, зокрема:
Щоб почати використовувати Google Analytics, вам необхідно пройти наступні кроки.
Рис. 11 – Створюємо акаунт (джерело)
На цьому етапі вам слід створити та назвати свою власність, а також ввести URL-адресу вебсайту, галузь і звітний часовий пояс.
Рис. 12 – Вводимо назву акаунту (джерело)
Щоб додати дані свого облікового запису Universal Analytics, перейдіть до облікового запису та ресурсу. Скористайтеся меню, щоб додати назву та тип, а також дати відповідь на кілька додаткових запитань.
Рис. 13 – Додаємо Data Stream або View (джерело)
Коли ви створюєте ресурс, ви матимете доступ до унікального ідентифікатора для відстеження та глобального тегу сайту. Це код, який потрібно додати до кожної сторінки сайту, продуктивність якого ви бажаєте оцінювати. Таким чином ви зможете збирати усі необхідні дані.
Ви можете зробити це, переглянувши розділ «Real-time Reports» («Звіти в реальному часі»). У звіті має бути зазначено принаймні одного відвідувача сайту, яким й будете ви.
Рис. 14 – Звіт у реальному часі (джерело)
Готово!
Якщо ви не хочете витрачати багато часу чи грошей, то відповідь на питання «як створити сайт» – це готові шаблони. Вони підходять тим, хто працює самостійно та бажає створити особистий вебсайт чи має команду, яка тільки розпочинає свій бізнес.
Вам доведеться витратити час на налаштування деяких аспектів та оптимізацію SEO, але це все одно буде набагато швидше, ніж підготовка сайту з нуля. Й ви все одно отримаєте професіональний сайт, якість якого не постраждає від того, що він створений швидше за кастомний онлайн-проєкт. Не забувайте, що ви можете створити сайт безкоштовно, використовуючи шаблони, які не будуть коштувати вам ані гривні.
Ви вже підписані на нашу розсилку!
Підтвердіть свій email для завершення підписки.
Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.