замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
477
2

Смартфон для багатьох – робочий інструмент. Для того щоб зробити взаємодію між користувачем та його девайсом продуктивнішою, розробляються інтелектуальні помічники. Google в цій справі на передових. Його помічник, заснований на штучному інтелекті, сильно відрізняється від усіх конкурентів. Чому? Дізнаєтеся далі.

Google Assistant – ПЗ від Google, створене для взаємодії з користувачем та допомоги йому у вирішенні повсякденних завдань (управління музикою, нагадуваннями, голосовим пошуком інфо та ін.). До 2016 року ці функції частково виконувалися Google Now.

Асистент побудований на основі штучного інтелекту (ІІ). Це вдосконалений спосіб пошуку інформації від Гугл, але створений він не тільки для голосового пошуку, а й ще для взаємодії з вами для виконання вмонтованих завдань.

Interface Google Assistant

Рис. 1 - Інтерфейс Google Assistant

На відміну від віртуальних асистентів на інших платформах, цей використовує результати пошуку Гугл для відповіді на ваше запитання. Але він не виведе просто список посилань на запит, він знайде конкретну відповідь на питання.


1. Принцип роботи Google Assistant

Подивимося, як це працює на практиці. Запитаємо: “Скільки років Крісу Евансу?” та отримаємо його вік. Потім можна просто запитати: «Який у нього ріст?» – Асистент зрозуміє, що потрібне зростання Евансу, навіть якщо я більше ніколи не вимовлю його ім’я. Після цього я задала питання – “Хто його дружина?” Асистент спритно знайшов запис про останні відносини та промовив текст. Але це не нова фіча для Google Assistant. У принципі, саме так обробляються запити з 2013 року.

Google Assistant Gesprach

Рис. 2 – Розмова з Асистентом

Все ж таки це було схоже на осмислений діалог, хоч і з машиною. До речі, голос в Асистента набагато приємніший та людяніший, ніж у Siri.

Якщо говорити про Siri, то вона теж стає розумнішою, хоча взагалі не знайшла вік Кріса Еванса. На наступне питання «Якого він зросту?» вивела загальний результат пошуку, не пов’язуючи сенс другого питання з вмістом першого. Далі я вирішила не експериментувати з питаннями.

Google Assistant и Siri

Рис. 3 – Асистент подужав Siri на раз-два

Спочатку розрахунок був на те, що Google Assistant використовуватиме пошук спільно з виконанням завдань для таких ситуацій, як, наприклад, бронювання квитків в кіно. Це мало відбуватися так:

 • ви шукаєте фільм, який є зараз в прокаті;
 • помічник запитує, чи потрібно забронювати квиток, і в разі підтвердження дії спрямовує вас до вікна бронювання.

На практиці він показав та розповів, що ось афіша, але кінотеатри можуть бути закриті через ковід, й потрібно уточнювати деталі вже в самому кінотеатрі.

Google Assistant schelule

Рис. 4 – Далі розкладу фільмів просунутися не вийшло.

Ось ще один сценарій:

 • ви шукаєте кафе або ресторан;
 • Асистент резервує для вас столик.

Ці сценарії були продемонстровані на презентації ПО у 2016.

Тестуючи сценарії бронювання, ми зіткнулися з проблемою, що функціонал працює тільки англійською мовою і не в усіх країнах. Але Асистент все ж розпізнав назву ресторану та вивів його сторінку в пошуку Google.

Google Assistant booking

Рис. 5 – Assistant не дав забронювати столик, але розпізнав назву закладу

На офіційній сторінці так само обіцяють бронювання та інші плюшки. Але насправді функція замовлення працює лише для парочки додатків і на території України не підтримується. Виходить, що легше по-старому вбити запит й ткнути на посилання.
В ідеалі Асистент повинен був пройти зі мною крізь весь процес вибору закладу та часу відвідування. Але замість цього програма лише просить вибрати час вручну.
Те ж саме відбулося і з бронюванням столика. Замість того, щоб відкрити програму для бронювання, Асистент дає посилання, ну, а далі ви вже там як-небудь самі розберіться.
Звичайно, іноді все ж таки програма спрацьовує як треба, але ці моменти передбачити неможливо.

Коли-небудь Google Асистент, напевно, перетвориться на супер-розумного голосового помічника, але поки що він може лише відповісти на питання та надіслати СМС.


2. На яких платформах є доступним?

Асистент доступний на всіх Android-пристроях, які задовольняють такі вимоги:

 • Андроїд не нижче 5-ї або 6-ї версії.
 • Дозвіл екрану 720p і вище.
 • Наявність сервісів Google Play.
 • Мінімум 1-1,5 ГБ оперативки.
 • Певну мову пристрою.

Тобто якщо на пристрої немає магазину додатків Google, то й Асистента не буде. Наприклад, це може бути планшет Amazon, який поставляється з фірмовим магазином додатків Амазон.

Потрібно розуміти, що таке ПЗ є не просто додатком. Асистент є вшитим в систему так само, як і Siri вшита в iOS. І хоча на даний момент додаток вже існує, скачати його на iPhone не вийшло (незалежно від мови пристрою та регіону).

Assistant також входить до:

 • Google Home;
 • Android Wear;
 • Google Allo.

3. Як запустити Google Assistant?

ПО активується довгим тапом по кнопці або віртуальному значку «Додому». Не відпускайте кнопку, і коли побачите хвилеподібний рух ліній або точок до фірмових кольорів Google у нижній частині екрану, тоді можна буде запитати щось. Ваш запит ініціює пошук.

Google Assistant start

Рис. 6 – Запуск Google Assistant з телефону

У вас також є можливість запустити Асистента, сказавши «Окей, Google», а потім ваш запит. Однак якщо ваш телефон заблокований, це може не спрацювати. На деяких моделях передбачена навіть окрема кнопка для запуску помічника, але це поодинокі випадки.


4. Додаток Google

У назві додатку Google відсутнє слово «Пошук», але фактично це він і є – додаток, який забезпечує швидкий доступ до пошуку Google.

Це найпростіше зрозуміти на прикладі з iPhone (до речі, цей додаток якраз і вийшло встановити без помилок). Після його завантаження можна торкнутися значка додатку Google, щоб запустити екран пошуку. Якщо ви вибрали предиктивний набір, ви також побачите будь-які запити з перерахованих раніше.

Ваш фід на головному екрані відображається за замовчуванням.

Google Assistant main

Рис. 7 – Новинний фід

Ви можете використовувати невеликий значок праворуч знизу в додатку, щоб переключитися до «Недавніх» та переглянути інформацію, яка більше пов’язана з вашими повсякденними діями, такими як зустрічі або доставка посилок. Однак якщо у вас є телефон Google Pixel, у вас може не бути цих кнопок. У цьому випадку всі ваші картки з інформацією будуть перемішані.

Для пошуку введіть запит в поле або натисніть мікрофон. Інший метод – скажіть “Окей, Google” для виконання пошуку за допомогою голосу, якщо вже відкрили додаток Google. Деякі Андроїди з коробки мають цей додаток. На деяких моделях запуск додатків ініціюється свайпом праворуч.

Якщо ви все ж таки користуєтеся Асистентом, то вбити руками запит не вийде. Тільки голосом. У додатку Google можна як друкувати запити, так і промовляти їх.


5. Віджет пошуку Google

У більшість смартфонів з Android вшитий віджет поля пошуку. Це невелике вікно, яке знаходиться у верхній частині робочого столу (у випадку з Pixel пошуковик викликається натисканням спеціальної кнопки):

Google Assistant vidget

Рис. 8 – Гугл-пошук на робочому столі

Незалежно від методу запуску, віджет може виконувати стандартний пошук в Гуглі. По суті, це урізаний варіант додатка Google: видача буде йти не через браузер, а через віджет. До речі, виглядає максимально схожим на браузерну версію. Але інформація з фіду НЕ підтягнеться.

Якщо на вашому телефоні немає Google Асистента, ви, ймовірно, можете активувати віджет через «Окей, Google». Якщо ж в систему вшитий Assistant, ці слова активують саме його.

У користувачів iPhone немає віджету пошуку Google. Розробники й не поспішають випускати.


6. Пошук інформації по екрану

Якщо ви користуєтеся телефоном на Android, Google може порадувати вас контекстним пошуком. Раніше ця функція називалася Now on Tap.

Виглядає це так:

Google Assistant Now on Tap

Рис. 9 – Now on Tap дозволяє дізнатися більше про те, що показано на екрані

Ось як це працює для тих, у кого ВІДСУТНІЙ Google Асистент. Утримуйте кнопку на головному екрані при перегляді будь-якої програми. Google пропрацює інфо на екрані та запропонує те, що, на його думку, може бути корисним для вас.

Якщо у вас є Google Assistant, дістатися до екранного пошуку можна буде за пару кліків. Запустіть помічника через утримання кнопки “Додому” і коли Google Assistant запуститься, натисніть на кнопку “Об’єкти на екрані” або проведіть пальцем вгору. У наступному вікні будуть показані всі об’єкти, за якими можна дізнатися більше інформації.

На iPhone доступна лише елементарна форма екранного пошуку всередині програми Google. Можна задати голосом питання, і помічник спробує відповісти, враховуючи контекст сторінки.
Але не чекайте хороших результатів, екранний пошук на Android працює в рази краще.


7. Що спільного між Google Assistant й SEO?

Голосовий помічник у роботі спирається на результати пошуку Google. Точніше, на стислі описи сторінок, які він виводить разом з посиланнями на ресурс у відповідь на запит користувача.

Google Assistant what is

Рис. 10 – Визначення “Що таке seo-оптимізація” з Вікіпедії Асистент не показав, але повністю промовив його

Кількість пристроїв, які мають на борту Асистента, вже перевищує мільярд. Користувачі все частіше задіють голосовий пошук замість того, щоб вручну друкувати запити. А це означає, що пошукова оптимізація сайту може допомогти розвинути ще один канал цифрового маркетингу.

Крім сніппету помічник Google також оцінює відгуки, і на основі штучного інтелекту видає найбільш релевантні сторінки у вікні пошуку.


Висновок

Google Assistant може стати хорошим помічником при виконанні повсякденних завдань для власника Андроїд-пристрою. Це вшите в систему ПО, яке може:

 • відправляти повідомлення;
 • ставити нагадування;
 • створювати зустрічі;
 • виконувати пошук за голосовими запитами;
 • взаємодіяти з внутрішнім ПО від Google.

Незважаючи на те, що помічник навчається на базі штучного інтелекту, він не зможе допомогти вам забронювати столик або купити квитки на виступ артиста. Ці функції спрацьовують рідко, тому не варто чекати від них багато чого. У той же час Асистент буде запам’ятовувати доступну інформацію про вас, для того щоб персоналізувати свої сервіси.

При пошуку інформації помічник розпізнає сніпети і по їхньому утриманню виводить релевантні сторінки. Використання цього каналу цифрової взаємодії з користувачем може позитивно позначитися на видимості оптимізованих сайтів та їхніх позиціях. Що є важливим для SEO-просування вашого ресурсу.

Проте до того, що обіцяв Google на презентації помічника, ще далеко.


Як зробити відео YouTube вірусним

банер кластеризація довгий

Як зробити кластеризацію семантичного ядра

Перевірка унікальності банер

Аналоги російських сервісів для перевірки унікальності текстів

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.