замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
386
2

Джерела - thinkwithgoogle.com

https://youtu.be/GA60xE3Wl30

YouTube пропонує широкі рекламні можливості, які можуть стати додатковим джерелом монетизації для бізнесу. Але далеко не кожен рекламодавець знає, як правильно спланувати й запустити рекламу на майданчику Youtube.

Нижче ми зібрали корисні поради та ідеї, які допоможуть поліпшити креативи та в цілому змусять вас переглянути підхід до ведення рекламних кампаній.


1. Як побудувати та втримати аудиторію?

У червні 2021 року на каналі Creator Insider вийшло відео за участю Рейчел Алвес, в якому вона поділилася порадами щодо побудови та утримання аудиторії на Ютубі:

 1. Побудуйте канал навколо своєї аудиторії, тобто сфокусуйте свій контент на людях з урахуванням зміни їх інтересів. Для зростання каналу залучайте нову аудиторію та змушуйте повертатися вже існуючу.
 2. Знайдіть свою нішу, що може бути нелегко через присутність величезної кількості контенту. Щоб забезпечити зростання, доведеться знайти ту інформацію, за рахунок якої можна виділитися серед всіх інших схожих.
 3. Дивіться відео, вивчайте конкурентів. Це потрібно не для копіювання, а для того, щоб зрозуміти, що дійсно подобається аудиторії. Знайдіть спільні риси у популярних відео у своїй ніші та використовуйте їх для створення власного контенту.
 4. Створіть свій бренд. Використовуйте єдиний стиль заголовків, шрифтів, графіки, щоб зробити ваш канал впізнаваним та вибудувати зв’язок між вашими підписниками й брендом. Такі елементи стилю повинні простежуватися всюди.
 5. Будьте послідовні, завантажуйте відео послідовно, за розкладом, щоб глядачі знали, коли вийде новий ролик. Ніколи не кидайте розпочату серію відео та дотримуйтеся плану публікацій, який потрібно вибудувати логічно.

В результаті вам необхідно буде використовувати нові креативні підходи до створення відео, щоб постійно тримати ЦА зацікавленою та в очікуванні.


2. Як поліпшити рекламу на Youtube?

Бен Джонс – глобальний директор Creative Works в Google. Він працює з брендами та творчими колективами по всьому світу, щоб зробити максимум для їх рекламних кампаній в інтернеті.

Creative Works – недавно сформована команда, мета якої – допомагати брендам досягати кращих результатів в бізнесі за допомогою більш ефективних рекламних креативів.

Незалежно від того, які інструменти або технології є у вашому розпорядженні, хороший креатив – це сильна сторона результативних рекламних оголошень. Цілком природно, що маркетингові та творчі команди розробляють свої власні «правила», які визначають, як створювати ефективні оголошення для реклами на YouTube. Ми часто думаємо, що ці правила було б непогано переглянути.
Справа в тому, що успішні бренди на YouTube використовують креативні стратегії й такий образ мислення, який спростовує рекламні допущення.

Ось кілька помилок, з якими ми зіткнулися, і кілька пропозицій, як ви можете перетворити їх в кращі практики для рекламних оголошень в YouTube.

YouTube Ads misperceptions

Розберемо ці 5 припущень детально.


Припущення 1. Успіх на YouTube – це суцільна вгадайка

Переробляємо: кілька головних принципів допоможуть вам піти на більш розумний та усвідомлений творчий ризик.

Ви обов’язково повинні ризикувати на YouTube. Це не означає, що потрібно шукати наосліп робочі підходи.
Є кілька основних принципів створення ефективної реклами на YouTube, і ці принципи можуть допомогти зрозуміти, на які ризики варто піти. Азбука ефективних креативів на YouTube заснована на багаторічних дослідженнях десятків тисяч рекламних оголошень з усього світу, спрямованих на виявлення конкретних креативних елементів, які мають найбільший вплив на YouTube.

YouTube Attract Brand Connect Direct

 • Attract (привернути): привернути увагу з самого початку.
 • Brand (бренд): природним чином інтегруйте свій бренд.
 • Connect (зв’язок): спілкуйтеся з емоціями та розповідайте історії.
 • Direct (прямота): чітко сформулюйте заклик до дії.

Реклами, які слідують принципам ABCD в якості орієнтира, показали зростання ймовірності короткострокових продажів на 30% й зростання довгострокового вкладу бренду на 17%. Є ще багато можливостей для творчого розвитку на цих засадах, але якщо ви будете пам’ятати про ці, це краще підготує вас до того, щоб ризикнути й зробити більш ефективний вибір.


Припущення 2. Хороша реклама на YouTube має певний вид та стиль

Переробляємо: існують різноманітні види ефективної реклами на YouTube, й багато з них навіть не обов’язково виглядають або відчуваються як реклама.

Звичайно, є творчі принципи, з яких можна почати, але це не означає, що існує універсальний підхід до виконання. Вивчивши широкий спектр ефективних рекламних оголошень на YouTube та врахувавши маркетингові цілі по всьому світу, ми виявили, що фокусування на посиланні вашої реклами та на те, як вона змушує людей відчувати себе, важливіше, ніж її вид.

Ефективною рекламою на YouTube може бути безліч речей. Наприклад, серіал з епізодів, секретне розслідування, огляд продукту, розказаний користувачем, або інтерв’ю з генеральним директором. Це може бути відеопартнерство з музичним супроводом із засновником YouTube, яке в перші 24 години стане найпопулярнішим відео в світі, що призведе до 100% збільшення продажів у порівнянні з минулим роком. Це може бути навіть аніме-серіал, в якому продукт грає головну роль. І він відразу ж розпродається, перевершуючи ключові показники ефективності команди та збільшує річні продажі продукту більш ніж на 100%.

YouTube – живильне середовище для творчості, й в рекламодавців є така ж можливість брати участь в цьому, як і у всіх на платформі. Ефективна реклама дає глядачам можливість познайомитися з вашим брендом, продуктом або послугою, а це дає багато місця для творчості.


Припущення 3. Оголошення в нижній частині воронки не настільки креативні, як реклама в верхній частині послідовності

Переробляємо: ви можете творчо ставитися до прямолінійності.

Іноді реклама, що покликана спонукати до дії, отримує погану репутацію. Є побоювання, що реклама в нижній частині воронки здешевлює репутацію або знижує цінність бренду. Але ми бачили, як бренди по-справжньому творчо підходять до закликів до дії.

Просто потрібно думати про рекламу як про початок наступної дії глядача, дозволяючи роботі виходити за рамки одного показу. Це особливо важливо на YouTube, де 63% глядачів на вивчених нами ринках кажуть, що купили у бренду, побачивши його на платформі.

YouTube effect

Креативний спосіб налаштувати рекламу в нижній частині воронки – націлити її на інтерес користувача й зробити більш цілеспрямовану пропозицію. Або ви можете застосувати зворотну психологію, як це зробили McDonald’s в Малайзії – коли команда сказала не шукати продукт в мережі, знаючи, що це викличе цікавість й проспонукає користувачів робити саме це.

Gucci U.K. проявив творчий підхід до створення послідовності реклами, щоб привернути увагу глядачів, найбільш зацікавлених в її продуктах, в рамках своєї святкової кампанії.

У співпраці з режисером Хармоні Корін команда створила барвисту відеорекламу з ностальгічним відтінком. За допомогою послідовності реклами вони спочатку підвищили обізнаність, розмістивши тізер кампанії, за підсумками якого на YouTube була розміщена повна режисерська версія. Потім, щоб привернути більше уваги, Gucci показав 6-секундну серію рекламних роликів для глядачів, які виявили інтерес до тізера.

Нарешті, бренд показував товарну рекламу тим глядачам, які використовували TrueView for Action та TrueView для торгових оголошень, що безпосередньо пов’язували їх з посиланням для покупки. Сама кампанія була переглянута 5,4 мільйона разів по всьому світу з показником завершеності в 58%. І вона привернула 44,5 тисячі кліків на сайт Gucci.


Припущення 4. Експерименти з креативними кампаніями вартують занадто багатьох зусиль

Переробляємо: експериментальний підхід до створення відео може принести довгострокові вигоди й позбавити вас від залежності від припущень.

Є різниця між експериментальним підходом до створення відеореклами та проведенням разового тестування.

Перший – образ мислення, який отримує вигоду з глибокого вивчення й не дає вам покладатися на давні припущення.
Останнє – те, що ви робите час від часу, й що найкраще підходить для навчання конкретним кампаніям.

Експериментальний спосіб мислення не повинен уповільнювати вас або коштувати дорожче, він окупиться в довгостроковій перспективі. Думайте про кожну кампанії, яку проводить ваш бренд, як про експеримент. Дивіться, що ви вивчаєте, які виникають нові питання й що потрібно оптимізувати. Рекламодавці, які успішно використовували відеоексперименти, помітили, що більш ефективний креатив запам’ятовується на 60% краще.

YouTube Video experiments

Почніть зі зміни однієї змінної (великої або маленької). Наприклад, простого редагування темпу, кадрування вашого першого кадру або безлічі параметрів копіювання.

Навіть самі незначні зміни можуть мати великий вплив. Чим більше ви експериментуєте, тим краще розумієте, які важелі творчо використовувати для свого бренду, й більш глибоко розумієте свою аудиторію.

Відеоексперіменти

У квітні 2021 року Google запровадив інструмент, який дозволяє запускати відеоексперіменти. Він необхідний, щоб дізнатися ефективність реклами до її реального запуску. Тобто на зміну припущеннями й побудові стратегій на припущеннях приходять реальні факти. Вони дають побачити слабкі місця креативу ще до того як на його показ будуть витрачені реальні гроші. Це дає можливість діяти на випередження й з самого початку запускати рекламу, яка зайде користувачам.

За допомогою інструменту можна перевірити:

 • роботу кнопок CTA;
 • звук, зміст ролика, текст, заклики до дії;
 • довжину ролика;
 • виділення конкретних елементів;
 • кольорову гаму;
 • роботу різних роликів, й після виділити найефективніший;
 • знайти точки зростання, на яких варто сфокусуватися.

Aspiration – альтернатива цифрового банкінгу, орієнтована на соціальне благо, – коли справа доходить до відеокреатива, використовується експериментальний підхід.

Команда Бен Джонса постійно тестує весь виробничий процес. Вони запускають рекламу з варіантами заголовків, закликами до дії й навіть цільовими сторінками, щоб повністю оптимізувати свій креатив для досягнення успіху. Виконуючи різні версії та переглядаючи результати Brand Lift і Search Lift, вони можуть визначити більш ефективний креатив, на який варто зробити ставку.

Завдяки цим оптимізаціям й експериментам Aspiration вдалося підвищити відносну впізнаваність бренду на 25%, збільшити кількість лідів з електронної пошти й отримати більше 3400 нових користувачів.


Припущення 5. Мій ролик буде добре виглядати на будь-якій платформі

Переробляємо: створюйте цифрові технології й досягайте успіху на всіх платформах, включаючи телебачення.

Створення основних засобів, адаптованих для кожної платформи, зазвичай вимагає більше зусиль, ніж може витратити більшість брендів й творчих команд. Ми виявили, що коли ви орієнтуєтеся на цифрову аудиторію, щоб відразу привернути увагу, й створюєте креативи для мобільних пристроїв з більш щільним кадруванням, великим шрифтом і колірним контрастом для видимості на невеликих екранах, і звуком, реклама виглядає краще всюди, в тому числі й на телебаченні.

Потім, зокрема, для YouTube, застосуєте деякі з його конкретних можливостей, таких як масштабна персоналізація вашої відеореклами.

Як приклад – мережа грецьких піц Pizza Fan.

Або перетворення телевізійного ролика в багатосторінкову відеорекламу з використанням послідовності реклам. Приклад – LinkedIn U.K..

В рамках своєї першої кампанії, яку очолює бренд, LinkedIn U.K. представила красивий 60-секундний телевізійний ролик. Команда розробила тест. Вони запускали телевізійний ролик на YouTube, щоб побачити, як він працює. А також матеріали, спеціально призначені для YouTube: чотири окремих коротких відеоролика з великим екранним логотипом, зі звуком й послідовністю для показу глядачам з плином часу.

За словами Катріони О’Лірі (менеджер групи платних ЗМІ), ресурси, адаптовані для YouTube, працювали краще:

 • інтерес користувачів зріс на 20%;
 • запам’ятовуваність реклами стала краще на 178%;
 • кампанія показала рентабельність в 2,3 рази вище з точки зору просування бренду.

Висновок

Великі бренди по всьому світу постійно намагаються переосмислити усталені уявлення про те, що працює на YouTube.

Дотримуйтесь основоположних принципів ефективної творчості, мислите творчо, створюйте цифрові технології та користуйтеся можливостями, які пропонує YouTube – і все це з експериментальним мисленням, – й на шляху до створення ефективних креативів для відеореклами все у вас буде добре.


Microsoft Advertising банер

Microsoft (Bing) Ads. Посібник з використання 2023

Ремаркетинг банер

Посібник з ремаркетингу Google Ads

Списки ремаркетингу банер

Списки ремаркетингу для пошукової реклами

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.