замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
247
5

Одним із важливих напрямків у роботі для seo-фахівців є перевірка текстів на унікальність. Після початку війни я розуміла, що треба міняти багато звичних російських сервісів на аналоги.

Процес пошуку хорошого сервісу з перевірки унікальності зайняв досить багато часу, оскільки багато програм все одно не перевіряли тексти якісно. А у матеріалах колег я не знаходила потрібного для себе варіанта. Тому у цій статті вирішила поділитися деякими сервісами, які знайшла та протестувала самостійно. Початкове завдання – знайти універсальний варіант для перевірки текстів англійською та українською мовами.

У цій статті я протестую 4 сервіси для перевірки унікальності текстового контенту українською мовою та 5 – для текстів англійською. Для перевірки будуть взяті тексти двома мовами: англійською та українською мовами.


Перевірка унікальності тексту англійською мовою

Для перевірки я взяла 2 неунікальні тексти, які вже додані на сайтах, які є в індексі Google. Це допоможе зрозуміти точність перевірки кожного сервісу.


Grammarly

Почнемо з перевірки у grammarly.com. Це український сервіс. Але він має лише англійську версію. Сервіс призначений для перевірки англійських текстів на унікальність.

Основний напрямок Grammarly – перевірка та пошук граматичних помилок у текстах. У безкоштовній версії можливості обмежені. Щоб використати перевірку унікальності в повному обсязі, потрібно перейти на тарифний план Premium.

Перевірка першого тексту показала, що він не є унікальним на 100%. Також можемо побачити посилання на першоджерело. В цьому випадку, все правильно. Результат перевірки можна побачити нижче на скриншоті:

Перевірка проіндексованого тексту у grammarly.com

Рис. 1 – Перевірка проіндексованого тексту у grammarly.com

Перевірка другого тексту показала лише 2% збігу. Що повний провал, тому що весь текст був повністю взятий із сайту інтернет-магазина, сторінка якого вже є в індексі та знаходиться у топі за певним запитом. Тому важливо було, щоб сервіс перевірки визначив та показав посилання на цей текст. Але виходить, що grammarly визначив унікальність тексту на 98%, а не на 0%. Результат перевірки також доступний нижче на скриншоті:

Перевірка англійського тексту grammarly.com на унікальність

Рис. 2 – Перевірка англійського тексту grammarly.com на унікальність

Висновок: я не можу рекомендувати цей сервіс саме для перевірки на унікальність, тому що вже багато разів він підводив мене в цьому. Плюс до цього, у Grammarly немає можливості безкоштовних перевірок, і потрібно перейти на тариф Premium, котрий коштує 30 $ на місяць. Так що якщо ви хотіли перейти на Premium план через антиплагіаризм, то краще підібрати інший сервіс. Але для перевірки граматики та покращення ваших текстів англійською мовою все ж можу його порекомендувати. Думаю, оплачувати цей сервіс доцільно лише для комплексного використання.


Duplichecker

duplichecker.com – сервіс спеціально створений для перевірки на унікальність тексту, а також має додатковий функціонал — це автоматичне перефразування тексту для досягнення 100% унікальності.

Сервіс орієнтований для Seo-фахівців, також ним можна скористатися безкоштовно. Для такої перевірки доступні лише 1000 слів. Щоб перевірити більше тексту, потрібно сплатити тарифний план Premium. І додаткова плюшка – перевірка на наявність граматичних помилок, яка добре працює для текстів англійською. Сервіс був створений у Великій Британії. Має багато різних мовних версій, але не має української версії. Популярний у США та Індії.

Для експерименту я перевірила ті самі два тексти, що й раніше. Це необхідно для вірності порівняння цих сервісів.

Для першого тексту цей сервіс показав результат – 0% унікальності. І показав 6 джерел, де знайшлись різні збіги. Це хороша точність. Результат перевірки також доступний нижче на скриншоті:

Перевірка тексту в duplichecker.com

Рис. 3 – Перевірка тексту в duplichecker.com

Перевірка другого тексту показала 19% унікальності. І знайшла 18 збігів із різними джерелами. Я думаю, це дуже добрий результат перевірки. Результат перевірки також доступний нижче на скриншоті:

Перевірка проіндексованого тексту англійською мовою в duplichecker.com

Рис. 4 – Перевірка проіндексованого тексту англійською мовою в duplichecker.com

Висновок: цей сервіс добре впорався з перевіркою на унікальність тексту і показав багато збігів, що допоможе seo-фахівцеві правильно перевірити унікальність.

Я можу порекомендувати duplichecker для перевірки текстів, я й сама користуюся цим сервісом. До речі, дуже зручна цінова політика, тому що можна вибрати кількість слів, які необхідно перевіряти за місяць, і платити саме за цю кількість слів.


Smodin

smodin.io – це пакистанський сервіс перевірки унікальності, він популярний у Бразилії та Мексиці. Створений для різних напрямків, основними є:

  • перевірка унікальності;
  • автоматичний рерайт текстів;
  • написання текстів за допомогою штучного інтелекту та багато іншого.

Сервіс мультимовний. Також сюди додали українську версію, що може полегшити користування.

Результат перевірки для першого тексту становив 7% унікальності. І хоча унікальність там 0%, це теж близький показник, і першоджерела smodin.io визначив правильно.

Перевірка унікальності у smodin.io

Рис. 5 – Перевірка унікальності у smodin.io

Усього цей сервіс знайшов два джерела. Результат можна подивитися нижче на скриншоті:

Перевірка тексту англійською на унікальність у smodin.io

Рис. 6 – Перевірка тексту англійською на унікальність у smodin.io

Перевірка другого тексту показала 95% унікальності та всього 5% плагіату. Це дуже поганий результат, тому що це 100% плагіат, і в цьому випадку smodin.io навіть не визначив половину. Зате він знайшов 5 збігів і не показав першоджерело, власне, тому й такий добрий результат.

Можливо, така неточність виникла через обмеження 1500 символів, а текст налічує близько 2500 символів і був перевірений без одного абзацу. Результат можна подивитися нижче на скриншоті:

Перевірка у smodin.io

Рис. 7 – Перевірка у smodin.io

Висновок: цей сервіс не зовсім точно визначає унікальність, але має багато обмежень у безкоштовній версії. І через це не хочеться пробувати платну версію, оскільки, можливо, вона того не варта. Але оскільки мінімальний пакет коштує всього $8 на місяць і включає безлімітну перевірку, то як альтернативний варіант можна взяти до уваги.


Plagiarism Checker by EduBirdie

edubirdie.com – американський сервіс перевірки унікальності, який має українську мовну версію. Орієнтований на студентів, перевірку наукових праць. Можна вибрати порівняння з контентом в інтернеті, що я вибрала при тестуванні. Сервіс популярний в Україні.

Перевірка першого тексту показала 3% унікальності тексту, коли реальна унікальність – 0%. Отже, результат теж досить хороший і точний. Сервіс добре визначив першоджерело та знайшов 3 сайти, з якими є збіги. Результат перевірки на скриншоті нижче:

Перевірка опублікованого тексту на edubirdie.com

Рис. 8 – Перевірка опублікованого тексту на edubirdie.com

Перевірка другого тексту показала 93% унікальності та лише 7% плагіату. І це досить поганий результат. Тим більше, що сервіс не знайшов першоджерело, а показав лише один збіг. Результат можна подивитися нижче на скриншоті:

Перевірка проіндексованого тексту на edubirdie.com

Рис. 9 – Перевірка проіндексованого тексту на edubirdie.com

Висновок: з англійським текстом сервіс не впорався добре, але перевіримо його далі для української мови та зробимо висновок. Думаю, такий розкид вірності перевірки пов’язаний з тим, що сервіс був орієнтований для студентів. Сервіс безкоштовний, тому його можна використовувати тим, хто не хоче платити більше.


Copyleaks

copyleaks.com – американський сервіс, який допомагає перевірити унікальність текстів та перевірити, чи згенерований текст штучним інтелектом.

Сервіс є мультимовним, але не має української версії. Популярний у США. У безкоштовній версії має обмежену кількість перевірок – 250 слів. А перевірка 25 000 слів складе всього $11 на місяць. Спеціалізований для SEO-фахівців, студентів, науковців.

Перевірка першого тексту показала 0% унікальності тексту. Copyleaks.com знайшов 7 збігів із різними сайтами. І також знайшов першоджерело. Отже, результат теж хороший і точний. Результат перевірки на скриншоті нижче:

Перевірка проіндексованого тексту в Copyleaks.com

Рис. 10 – Перевірка проіндексованого тексту у Copyleaks.com

Перевірка другого тексту показала 48% унікальності та всього 52% плагіату. Сервіс не зміг знайти першоджерело, хоч і визначив 5 збігів з іншими сайтами. Але цей результат набагато кращий за інші сервіси. Результат можна подивитися нижче на скриншоті:

Результат перевірки тексту в Copyleaks.com

Рис. 11 – Результат перевірки тексту у Copyleaks.com

Висновок: це також досить непоганий сервіс. Думаю, що можу його порекомендувати для текстів англійською мовою.


Перевірка текстів українською мовою

Оскільки моє завдання — знайти оптимальний варіант для перевірки одразу для двох мов, то протестуємо ці ж сервіси (крім grammarly.com).

Візьму один текст для перевірки унікальності, текст розміщений на сайті rozetka.

Результат перевірки знайшов багато збігів з іншими сайтами, не лише з rozetka, унікальність тексту становила 0%. Результат перевірки можна переглянути на скриншоті внизу.

Перевірка тексту українською мовою в duplichecker.com

Рис. 12 – Перевірка тексту українською в duplichecker.com

Сервіс точно визначає унікальність української мови.


Smodin

Результат перевірки показав 10% плагіату, а мав би 100%.

  • Результат перевірки тексту українською в smodin.io
  • Результат перевірки тексту українською в smodin.io

Рис. 13 – Результат перевірки тексту українською в smodin.io

Сервіс знайшов першоджерело, але показав велику кількість унікальності. Можливо, через те, що порівнювався не повний текст, а лише 1500 символів. Або smodin.io погано працює з українською мовою.


EduBirdie

Перевірка через цей сервіс склала 94% унікальності. Edubirdie.com не визначив джерела, де знаходиться текст. Сервіс виявив лише 1 джерело.

Перевірка тексту українською мовою на унікальність edubirdie.com

Рис. 14 – Перевірка тексту українською мовою на унікальність edubirdie.com

При виборі сервісу для правильної перевірки унікальності я робила для себе дуже багато перевірок різних текстів і edubirdie.com часто давала не правдиву відповідь.


Copyleaks

copyleaks.com – цей сервіс й максимально точно визначив 100% плагіату, й знайшов три джерела, але не знайшов першоджерело.

Результат перевірки тексту у Copyleaks.com

Рис. 15 – Результати перевірки унікальності copyleaks.com

Так що сервіс хороший, але не 100% знаходить всі джерела, де є збіги.


Висновок

Проаналізувавши всі 4 сервіси для двох мов, я б рекомендувала використовувати Duplichecker. Я також вибрала для себе його й користуюся ним. Мені здається, це чудовий варіант для українських SEO-фахівців та копірайтерів.

Також зазначу Copyleaks. Він непогано впорався із перевіркою.

Найгірше перевіряв текст Edubirdie – я не рекомендую його для перевірки українських текстів.

Отож, є принаймні 2 сайти — аналоги російських сервісів перевірки унікальності, які можна використовувати у роботі.


Як зробити відео YouTube вірусним

банер кластеризація довгий

Як зробити кластеризацію семантичного ядра

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.