замовити дзвінок
+38 044 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
SEO - пошукове просування
158
2

Всім привіт!

Сьогодні бажаємо розкрити дуже спірну тему можливостей 1-С Bitrix. Продукт присутній на ринку вже майже 20 років, і за цей час встиг набути популярності у 5 000 000 чоловік, переважно на території СНД. Однак є одне велике але.

Більшість компаній, що користуються Бітрікс, розглядають його виключно як CRM систему. Це серйозна помилка, тому що в руках фахівця система може перетворитися на потужний інструмент просування. Ключове слово: фахівця, звичайно ж. Але давайте про все по-порядку.


1. Плюси просування сайту на Bitrix

 • Зручна робота з заголовками та метатегами.

Немає необхідності лізти до HTML, щоб прописати або змінити теги вручну. У Бітрікс дана функція реалізована у вигляді зручного інтерфейсу, з налаштуванням якого розбереться навіть людина, що ніколи не займалася SEO-просуванням.

 • Створення шаблонів автозаповнення.

Не відходячи далеко від теми тегів, варто додати, що в CMS можна налаштувати автоматизовану генерацію title, description та alt.

Простою мовою: якщо у вас великий сайт або інтернет-магазин, прописувати унікальний заголовок та опис до кожної сторінки, картки товару та зображення не доведеться. Bitrix зробить це за вас.

 • Статистика входження ключових слів.

Не виходячи з адмін-панелі, ви можете подивитися концентрацію ключів на сторінці, в описі, заголовках та підзаголовках. Подивилися відсоток входження – не підійшло – підправили – ще раз подивилися – залишилися задоволені результатом.

 • Відстеження статусу індексування.

За допомогою вбудованого SEO-модуля ви можете оцінювати індексацію, як сайту в цілому, так і його окремих сторінок. Знову ж: ніяких сторонніх сервісів, все через адмінку.

 • Створення та оновлення Sitemap.xml.

Тут коментарі зайві. Будь-яка людина, мало-мальськи знайома з SEO-оптимізацією, зрозуміє, наскільки ця функція полегшує життя. Як і наступна.

 • Оптимізована робота з robots.txt.

CMS запропонує вам оптимальний шаблон з вказівками для краулерів (пошукових роботів), який ви зможете одразу ж відредагувати та підстроїти під особливості свого ресурсу.

 • Робота з сервісами веб-мастерингу «Yandex» та «Google».

Підключаєте свої акаунти, налаштовуєте все за пару хвилин і ось вам вже не потрібно постійно перемикатися між сервісами двох пошукових систем. Вся інформація щодо вашого сайту разом із сповіщеннями про помилки надходить оразу до Бітрікс.

 • Інтеграція з сервісом «Оригінальні тексти. Яндекс».

Для реєстрації тексту не потрібно відкривати окрему вкладку та копіювати текст вручну. Один клік, і ваш текст занесений до бази, з фіксацією авторства й унікальності.

 • Генерування людино-зрозумілих урлів (посилань).

Теж справжній подарунок для оптимізаторів. Бітрікс може як транслітерувати назву сторінки для формування урла, так і робити повноцінний переклад.

Ми поверхнево пройшлися по основним перевагам, що дає просування сайту на bitrix старше 14-ї версії.
Згадаймо про те, що система максимально гнучка та налаштовується в усьому, що стосується інтеграцій та доповнень. Виходить, що якщо додавати плагіни, то перелік можливостей та плюсів продовжиться до нескінченності.

Припустимо, модуль «Автокешування» дозволяє істотно знизити час завантаження сайту. А це робить його зручнішим для користувача та більш привабливим для пошукової системи. І це тільки один приклад.


2. Недоліки просування сайту на Bitrix

Все, що ми перерахували вище, для багатьох веб-майстрів може стати переконливою причиною забути про всі інші CMS та піти оптимізувати сайти на Бітрікс. Але не все так просто. Саме час додати ложку дьогтю. І не одну.

 • Інтерфейс.

Суперечки про зручність робочого простору Bitrix ведуться досить жаркі. Хтось каже, що нічого кращого в житті не бачив. Інші стверджують, ніби для того, щоб розібратися з інтерфейсом Бітрікс, потрібно отримати пару вищих технічних освіт. Ми можемо сказати, що на смак та колір фломастери різні. Тобто, якщо витратити n-ну кількість годин та в усьому розібратися, то налаштування сайту займе в вас кілька кліків. Якщо ж цього робити не хочеться, завжди знайдуться варіанти простіше.

 • Обмеженість можливостей SEO модуля.

Функціонал для просування досить широкий, але велика кількість важливих інструментів відсутня. Так, наприклад, для налаштування фільтрів, сторінок пошуку, мобільного оптимізації та інших технічних аспектів, виникає потріба у наймі програміста. Модулі, звичайно, спрощують життя, але повністю цю проблему не усувають.

 • Ресурсомісткість.

Система споживає значну кількість ресурсів, що може привести до періодичних провисань продуктивності платформи. Краулери негативно сприймають такі просадки та можуть знизити сайт у видачі.

 • Оновлення 1С.

Прокидаєтеся вранці, відкриваєте свій сайт та виявляєте, що кнопка «Головна сторінка» вирішує прогулятися та опиняється зовсім не там, де ви розраховували її знайти. Це все наслідки раптового оновлення 1С. Від цього ніхто не застрахований, ця біда може трапитися в будь-який момент.

 • Дублі.

Бітрікс створює дзеркала сторінок у великій кількості. Уникнути цього теж неможливо. Пошукова система може сприймати дублі сторінок як наповнення ресурсу неунікальним контентом, внаслідок чого сайт потрапить під фільтри. Навіть якщо цього не станеться, дзеркала призводять до канібалізації запитів, що також негативно позначається на ранжуванні. Проте, розробники усунули цей недолік, додавши можливість встановлювати тег rel = «canonical».

 • Програмісти 1С.

Зустрічаються досить рідко та беруть дорого за свої послуги. Все через особливості мови програмування 1С, що в IT-співтоваристві вважається незручною, нераціональною та громіздкою. Не найкращий розклад, враховуючи, що більшу частину недоліків сайту на Бітрікс може «вилікувати» лише професійний програміст.

 • Платна ліцензія.

Важливий момент при виборі CMS. Тут потрібно об’єктивно порівняти свій бюджет та вимоги до сайту. WordPress, припустимо, є безкоштовною системою, але в порівнянні з Bitrix володіє обмеженим функціоналом. Ліцензія Бітрікс коштує дорого, а сплата за неї вноситься щорічно. Чи варто воно того – вирішувати вам.

Як бачите, недоліків у розглянутій нами CMS теж набралася чимала кількість. Деякі з них зачіпають розробників, деякі оптимізаторів, так що в цілому бітрікс не можна назвати ідеальною системою.


3. Поганий 1C-bitrix чи все-таки гарний?

Питання: для чого?

Якби система погано працювала та seo-просування сайту на bitrix було складним та неефективним, їй би не віддавали перевагу 60% власників російськомовних сайтів.

Цимес в тому, що Бітрікс розрахована на дуже великі ресурси та великі бюджети. Функціонал системи враховує більшу частину проблем, з котрими може зіткнутися власник сайту при його розробці та просуванні. Це зручно, але для правильного налаштування цього набору інструментів потрібен добрий програміст. Якщо грошей на нього немає, краще скористатися CMS-кою простіше, щоб не отримати в результаті поганий сайт на добрій системі.
Тверезо оцініть свій бюджет та знання SEO й тільки після цього приймайте рішення, використовувати чи ні бітрікс.

Ми успішно працюємо над SEO-просуванням сайтів наших клієнтів на Бітрікс (наприклад, https://argest-stone.com.ua/):

Блог Битрикс

Рис. 1 – Приклад проекту на Бітрікс

Якщо ви зважили всі плюси й мінуси CMS, і чітко визначилися в необхідності використовувати саме Бітрікс, звертайтеся до наших фахівців.


Як отримувати нових SEO-клієнтів. 11 способів

SEO-просування інтернет-магазину на Хорошоп

SEO: як отримати роботу після співбесіди

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.