замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
 • UA
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
356
1

Останнім часом ви заходите в ТікТок та бачите, що ваші відео отримують менше переглядів, ніж зазвичай. Кількість взаємодій з акаунтом також впала. А фоловери пишуть, що перестали бачити ваш профіль в мережі. Це що, тіньовий бан від TikTok?

Ми не знаємо напевно, чи він існує, але ми точно знаємо, що щось відбувається з нашим акаунтом. З яких причин профіль потрапляє в тіньовий бан? Як дізнатися, чи вплинуло це на ваш обліковий запис? А як цього уникнути? І головне — що робити, як отримати розбан? Нумо розбиратись.


Що таке тіньовий бан TikTok?

Тіньовий бан TikTok (Shadowban) — це випадки, коли обліковий запис користувача несвідомо заблоковано або частково заблоковано в застосунку.

Під час тіньового бану:

 • ваш вміст не відображається на сторінці Для вас;
 • акаунт не показується за використаними хештегами;
 • власник акаунту спостерігає значне зниження кількості лайків, переглядів та коментарів.

Тіньовий бан в загальному розумінні — це блокування певних дій акаунту з боку платформи без сповіщення самого користувача.

За попадання в тіньовий блок відповідає алгоритм ТікТок. Так він захищає користувачів від проблем з авторським правом, спамом, погрозами та неприйнятним вмістом.

Раніше ми знали про shadowbanning тільки в Instagram, та він існує і в ТікТок. Хоча обидві мережі заперечують існування такої практики. Як Інстаграм, TikTok фактично не використовує термін shadowban у своїй офіційній документації. Так само як і Інстаграм, ТікТок ніколи повністю не визнававав, що тіньовий бан існує. Ось що говорить ТікТок щодо бану:

Ми видалимо будь-який вміст, зокрема відео, аудіо, пряму трансляцію, зображення, коментарі, посилання чи інший текст, який порушує наші Правила спільноти. Особи отримують повідомлення про наші рішення та можуть оскаржити їх, якщо вважають, що порушення не було. Ми тимчасово або назавжди заблокуємо облікові записи та/або користувачів, які причетні до серйозних або неодноразових порушень на платформі; ми також можемо враховувати дії на інших платформах і поведінку в автономному режимі в цих рішеннях.

Тож довести, що ваш акаунт потрапив саме у тіньовий бан, важко. Ознайомтеся з Правилами спільноти TikTok і переконайтеся, що ви не порушуєте жодних правил.


Причини потрапляння в бан TikTok

Ось кілька причин, чому акаунти потрапляють в тіньовий бан в TikTok:

 1. вміст для дорослих;
 2. ворожі висловлювання;
 3. порушення авторських прав;
 4. випадковість.

Розберемо пункти детально.

1. Публікація вмісту для дорослих

Публікація вмісту для дорослих — це однозначно категорія забороненого контенту у Правилах спільноти TikTok. Що сюди входить:

 • оголене тіло;
 • порнографія;
 • відео відверто сексуального характеру.

Ролики подібного типу можуть призвести до тіньової або повної заборони на платформі.

2. Ворожі висловлювання

TikTok надає велику увагу самовираженню користувачі й ненависницьку поведінку сприймають як залякування чи переслідування користувача. 

Якщо ви публікуєте, коментуєте або ділитеся чимось, що TikTok розцінить як мову ворожнечі, акаунт має високі шанси на бан.

3. Порушення авторських прав

Розміщувати чужий контент незаконно та неетично. TikTok забороняє завантажувати відео, які порушують чиїсь авторські права, права на торговельні марки чи права інтелектуальної власності. Це також стосується спойлерів нових фільмів.

Вихід є — викладайте відео, створене власноруч. Є безкоштовні бібліотеки музики (наприклад, фонотека Ютуб), музику з котрих можна використовувати без вказання авторських прав. 

4. Випадковість 

В TikTok працює автоматична модерація відео, котра інколи може помилитися та позначити частину контенту як неприйнятну. А деякі користувачі ТікТок навіть стверджують, що в мережі працює цензура.

Як приклад, рух BlackLivesMatter. У розпал протестів проти Джорджа Флойда у 2020 році багато активістів Black Lives Matter стверджували, що їхні публікації не отримували переглядів, якщо вони містили хештеги #BlackLivesMatter або #GeorgeFloyd.

TikTok відповів на ці протести офіційною заявою. Вони звинуватили неполадку в плутанині та пообіцяли зробити більше для сприяння різноманітності на платформі.


Як дізнатися, чи попав акаунт в тіньовий бан TikTok?

TikTok не повідомляє про те, що акаунт забанили, в цьому й проблема. Це означає, що часто обмеження облікового запису залишаться користувачем непоміченим.

Як перевірити, чи потрапили ви в бан на платформі:

 • ваш контент не відображається на сторінці Для вас або в пошуку;
 • впали кількість переглядів відео, лайків, коментарів, шерів;
 • відсутні нові підписки на акаунт;
 • нові відео не завантажуються (замість них ви бачите Розглядається або Обробка).

Ось яке відео ми знайшли в мережі щодо бану ТікТок.

@kentonmartin_ ♬ Punk Monk – Playboi Carti

Автор повторює, що головний індикатор того, що акаунт в бані — відсутність вашого контенту на вкладці FYP. Також важливо дотримуватись правил спільноти.


Як довго триває тіньовий бан?

За словами авторів, які мали досвід тіньового бану TikTok, зазвичай заборона триває близько 14 днів. Однак ми знайшли й таку інформацію від користувача Dreamy, котрий стверджує, що тіньовий бан триває набагато довше:

@dreamyanointed Get us back on the for you page guys. #shadowbanned #fypシ #fyp #trending #viral #foryou #foryoupage #foryourpage #foryour ♬ original sound – Dreamy

Якщо ви нічого не робите з акаунтом, то скоріш за все бан пройде сам собою за 14 днів. Принаймні, чекайте саме 14 днів й потім спробуйте щось опублікувати.


Як позбутися тіньового бану в TikTok

Насправді немає секрету, як скасувати тіньовий бан. Скоріш за все, доведеться перечекати 14 днів — зробити перерву у створенні контенту на платформі. Але якщо ТікТок позначив вам якийсь контент як заборонений їх правилами, то ось інструкція, як скоріш відновити собі право на публікацію контенту в TikTok:

 1. видаліть з акаунту позначений вміст як заборонений;
 2. перевстановіть застосунок та спробуйте щось опублікувати;
 3. як не вийшов попередній пункт, то зробіть перерву у публікаціях на 14 днів;
 4. якщо наведені вище дії не допомагають, пишіть у техпідтримку;
 5. надалі дотримуйтеся Правил спільноти TikTok;
 6. уникайте поведінки, схожої на спам.

1. Видаліть заборонений ТікТок контент

Отримали попередження від TikTok про те, що ваш контент порушує їх Правила спільноти? Негайно почистьте свій контент, видаліть цей позначений вміст. Покажіть ТікТок, що ви дотримуєтесь правил.


2. Перевстановіть застосунок

Після видалення забороненого вмісту спробуйте:

 • почистити кеш;
 • оновити застосунок;
 • видалити та повторно інсталювати ТікТок.

Можливо, ця послідовність дій спрацює.


3. Зробіть перерву з TikTok на деякий час

Після видалення образливого вмісту, очищення кешу та перевстановлення застосунку почекайте кілька днів, перш ніж щось публікувати.


4. Зверніться до служби підтримки TikTok

Якщо ситуація з вашим профілем не вирішується протягом 14 днів та навіть 1 місяця, зверніться до служби техпідтримки:

 1. заходимо в Налаштування профілю;
 2. натискаємо Параметри та конфіденційність;
 3. знаходимо Повідомити про проблему та шукаємо свій варіант.

Детально опишіть ситуацію та свої дії. Умови тіньового бану TikTok можуть час від часу змінюватися. Техпідтримка пояснить, що до чого та як вам відновити активність в мережі.

Так, ви завжди можете створити новий профіль TikTok та почати його розвивати. Однак пам’ятайте про правила й уникайте дій, котрі можуть привести до бану.

TikTok support

Рис. 1 – Техпідтримка ТікТок

Сподіваємось, вам вдасться відновити права акаунта на публікацію відео тощо.


5. Дотримуйтеся правил спільноти TikTok

Тепер після відновлення профілю перегляньте ще раз Правила спільноти TikTok. І перед публікацією звіряйтесь, чи не порушує ваш контент правила. В іншому разі ви отримаєте подібні повідомлення:

Видалення відео через порушення Правил спільноти

Рис. 2 – Видалення відео через порушення Правил спільноти

Правила спільноти існують не просто так. Прочитайте звід правил, щоб знати, що можна, а що ні. Пам’ятайте, що повторні порушення можуть призвести до бану в TikTok.


6. Уникайте поведінки, схожої на спам

Аби не потрапити в тіньовий бан щойно вам відновили видимість в мережі, пригальмуйте свою активність в перші часи. Бо алгоритм може розцінити її як ботоспам та знов відправити акаунт в тіньовий бан.
Отже, не робіть так, як на скриншотах нижче.

spam comments tiktok

Рис. 3 – Спам в коментарях

Після відновлення поводьте себе спокійно в мережі, без ажіотажу.


7. Професійний акаунт ТікТок

Пошук Google на запит як вийти з тіньового бану ТікТок надає найчастішу пораду щодо переходу на професійний обліковий запис. В ТікТок як і в Інстаграм, є 2 варіанти професійних акаунтів:

 • акаунт автора;
 • бізнес-акаунт.

Обидва види професійних акаунтів дозволяють бачити аналітику публікацій та знати, чи досі користувачі бачать ваші відео та за даними статистики розуміти, чи не потрапили ви в тіньовий бан.

Якщо ви — бізнес та плануєте просування на платформі, перемикайтеся одразу на бізнес-профіль. 

Важливо! Перехід на професійний та бізнес-акаунт безплатний.

Як перейти на бізнес-акаунт в ТікТок:

 1. на сторінці профілю відкрийте вкладку Параметри та конфіденційність;
 2. активуйте Перейти на бізнес-акаунт;
 3. оберіть свою сферу діяльності й натисніть Далі.
 • Перехід на бізнес акаунт ТікТок
 • Перехід на бізнес акаунт ТікТок

Рис. 4 – Перехід на бізнес-акаунт

Після активації бізнес-акаунту ТікТок в параметрах облікового запису з’явиться нова кнопка Аналітики.

Аналітика бізнес-акаунта

Рис. 5 – Аналітика бізнес-акаунта

Дані Аналітики дозволять авторам контенту вивести свій контент на новий рівень. Адже знання своєї ЦА (їх віку, інтересів та вподобань стосовно вашого контенту тощо) допомагає створювати контент, котрий приверне увагу аудиторії.

Професійний обліковий запис ТікТок

Рис. 6 – Професійний обліковий запис (джерело)

Візуально та функціонально Аналітика ТікТок схожа на Статистику Інстаграм, тож якщо ви вже просуваєтесь в Інстаграм та використовуєте переваги професійного облікового запису, то з Аналітикою ТікТок розберетесь швидко.


Висновок

Тіньовий бан TikTok — це тимчасове або постійне обмеження профілю TikTok. До обмеження дій на платформі приводять:

 • порушення будь-яких правил спільноти TikTok;
 • поведінка, схожа на спам;
 • ворожі висловлювання;
 • публікація контенту для дорослих.

Внаслідок тіньового бану користувач побачить помітите зниження темпів зростання профілю та залучення, а також вимкнену опцію публікації вмісту.

Тож завжди дотримуйтесь правил спільноти та надавайте доцільний контент підписникам у TikTok. Тоді алгоритми соцмережі будуть до вас прихильними.


Чат-бот Інстаграм банер

Чат-бот в Інстаграм

Facebook Ad Library - все про роботу з рекламою

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.