замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
PPC - контекстна реклама
311
1

У статті розглянемо найпопулярніші помилки щодо контекстної реклами.

Часто рекламодавці, котрі не дуже заглибилися в особливості роботи з контекстною рекламою, висувають вимоги, що неефективні чи затратні у часовому вимірі, однак позитивних результатів не приносять.


Міф 1. На території Росії Ads не ефективний

Мабуть, найпопулярніша фраза рекламодавців з Росії, котру нам доводиться чути. Для деяких тематик це дійсно так, але найчастіше власники сайту лінуються проаналізувати показники метрики за пошуковим системам, з яких здійснюються переходи на їх сайт.

Мінуси ігнорування реклами Adwords:

 • втрата користувачів, що користуються Google;
 • значні витрати на майданчик Директ у зв’язку з високою конкуренцією, в той час як на Ads вартість конверсії в кілька разів нижче;
 • відставання від технологій. У 2017 році значна частина наших переходів на сайт відбувається з мобільних пристроїв.

Щоб зрозуміти, які саме рекламні майданчики вам підійдуть, досліджуйте показники Метрики або Аналітики.

Блог мифы РРС

Рис. 1 – Вибір звіту за пошуковими системами

Блог мифы РРС

Рис. 2 – Результати звіту «Пошукові системи»

Показники взяті з сайту рекламодавця, що просуває свої послуги у Москві. За графіками можна зрозуміти, що відмова від реклами в Ads була би не самим розумним рішенням. Тому відходьте від стереотипів і аналізуйте свій сайт.


Міф 2. Для кожного ключового слова потрібно 5-10 унікальних оголошень

Ми часто стикалися з вимогами рекламодавців, що полягали в написанні 5-10 варіантів унікальних оголошень для кожного ключового слова. Унікальність – це, звичайно, добре. Але цей випадок підходить для продажу техніки, автоматиці та реклами готелів, тому що в цих тематиках ви вказуєте технічні характеристики чи користувацькі зручності. В інших випадках ця вимога не актуальна. До того ж, потрібен значний обсяг трафіку, щоб мати змогу протестувати всі варіанти оголошення та зробити правильні статистичні висновки.

Мінуси ігнорування цього міфу:

 • час, що витрачається на написання великої кількості варіантів оголошень для кожного ключового слова;
 • неможливість оперативної оптимізації роботи оголошень, бо системі Ads потрібно набагато більше часу, щоб зібрати дані за ефективністю кожного оголошення. Доки в вас немає великого масиву даних за кожним оголошенням, оптимізація відбуватиметься на рівні інтуїції;
 • неможливість швидкого редагування оголошень на рівні кампаній чи облікового запису;
 • неможливість оперативного редагування оголошень без втручання спеціальних скриптів або фідів даних.

Міф 3. Чим більше ключових слів – тим краще

Тим, хто відвідує біржі фрілансу в пошуках замовлень, дуже знайома дана теорія. «У нас на сайті 20 товарів, але ви повинні зібрати не менше 5 тисяч ключових слів, інакше, за що ми повинні платити?»

Якщо ваші товари або послуги мають високий попит, тоді семантичне ядро матиме значний розмір. Але подібна постанова задачі явно провальна. Головна мета рекламної кампанії полягає у виконанні тих цілей, що ви для неї поставили. Мета може полягати в підвищенні впізнаваності бренду, збільшення кількості дзвінків, заповнених форм, оформлених покупок, але ніяк не в кількості ключових слів в обліковому записі.

Мінуси ігнорування цього міфу:

 • нецільові або навколоцільові ключові слова, що забиратимуть основну частину бюджету кампаній на себе;
 • більше половини ключових слів будуть простоювати зі статусом «Мало запитів»;
 • ви будете переплачувати фахівцям за обсяг роботи, половина котрої не принесе належного результату;
 • час. Ядро потрібно зібрати та виділити кластери. В процесі написання оголошень треба перевірити коректність використання ключових слів в заголовках, а також самих описів товарів. Цей процес нешвидкий. До того ж, є ризик, що фахівець, що побачить подібне ТЗ, може просто не взяти замовлення.

Блог мифы РРС

Рис. 3 – Статус “Недостатньо запитів”

Тож підіб’ємо підсумок: «Беріть якістю, а не кількістю».


Міф 4. КМС-кампанії – це злив грошей

У КМС-кампаній принцип роботи відрізняється від пошукових, але це ніяк не означає, що вони не є ефективними. Залежно від заданих параметрів, КМС-кампанії можуть сприяти просуванню вашого бренду, нагадувати користувачам про те, що вони цікавилися вашими товарами чи рекламувати новий продукт, про який ще мало хто знає.

Можливості, що ви втрачаєте, коли не налаштовуєте КМС-кампанії:

 • відвідувачів, що не вчинили конверсії. Користувачі можуть піти з вашого сайту в пошуках кращих пропозицій. Щоб вони не забули про ваш сайт, слід нагадувати їм про вас;
 • велике охоплення. КМС-кампанії приносять набагато більше трафіку (в порівнянні з пошуковими);
 • відвідувачів, що не шукали вас у пошуку, але яких можуть зацікавити ваші товари чи послуги. КМС-кампанії таргетуються на велику кількість поведінкових факторів, що не менш ефективні, ніж ключові слова на пошуку;
 • користувачів мереж Вконтакте та Youtube. Банери КМС-кампаній охоплюють популярні соціальні мережі, в яких користувачі проводять величезну кількість часу.

Підсумок

Під час налаштування контекстної реклами КМС-кампанії обов’язково повинні працювати у вашому акаунті. Щонайменш це зв’язка «Пошукова Кампанія + КМС Ремаркетінг = Must Have».


Міф 5. Рівномірна ротація і нові оголошення

Довгий час вважалося, що при додаванні нових оголошень в акаунт потрібно застосовувати «Рівномірну ротацію» для забезпечення однакового відсотка показів для всіх варіантів оголошень. Це – помилка, оскільки інформація щодо аукціонів щодня оновлюється і система Ads забезпечує показ всіх активних оголошень.


Міф 6. DSK – це ключові слова + Аудиторія

У 2017 році Ads презентував новий вид кампаній в КМС DSK, що мав стати аналогом РСЯ Директ. Через те, що даний тип КМС-кампаній тривалий час перебував на бета-тестуванні, офіційної інформації з приводу нього в довідці не було. Багато рекламодавців при додаванні ключових слів в КМС-кампанію обирали підтип «Аудиторії», коли ж насправді треба було обирати «Контент».

Блог мифы РРС

Рис. 4 – Інформація з довідки Ads щодо кампанії DSK”


Міф 7. Стратегія «Ручне управління ставок» завжди краща за автоматичні стратегії

Ручне управління ставок легко автоматизувати за допомогою скриптів для забезпечення показів оголошень на потрібній для рекламодавця позиції. Але автоматичні стратегії працюють для досягнення обраної мети. Залежно від внутрішніх алгоритмів роботи Ads, система підбирає ставки, що приноситимуть найбільшу кількість кліків, конверсій, та сприятимуть збільшенню виграшів в аукціонах і т. д..

Для оцінки роботи автоматичних стратегій в порівнянні з ручною, здійсніть Експеримент та оцініть результат через 2 тижні після запуску.


Міф 8. При обранні стратегії «Цільова ціна за конверсію» ви платите тоді, коли відбувається конверсія

Ще одне помилкова думка, в котру вірять недосвідчені фахівці. Ця стратегія ґрунтується на тому, що система демонструє оголошення таким способом, аби отримати якмога більше переходів при заданій ціні за конверсію. Але сплата йде як і раніше за кліки.


Міф 9. Від структури акаунту залежить показник якості та ціна за клік

Ще одна поширена думка, що «радує» фахівців з контекстної реклами. На показник якості впливають три чинники: очікуване значення CTR, релевантність оголошення та якість цільової сторінки. На ціну кліка впливає рейтинг оголошення, до котрого входить ваша ставка для ключового слова + показник якості.

Підсумок

Структура акаунту налаштовується для зручності роботи з кампаніями та не впливає на вартість кліків.

Порада. Частіше звертайтеся до довідки Ads, щоб точно розуміти, які саме показники важливі для ваших кампаній https://support.google.com/adwords#topic=3119071. Також є суспільство рекламодавців Google Ads, де ви можете подивитися вебінари, почитати корисний контент, а також завдати запитання, що стосуються контекстної реклами, фахівцям Ads https://www.ru.advertisercommunity.com/t5/Google-AdWords/ct-p/Google_AdWords.

Блог мифы РРС

Рис. 5 – Спільнота рекламодавців Google Ads

Працюйте з контекстною рекламою правильним чином!

У наступній статті ми надамо кейс з налаштування контекстної реклами на послуги.

Підпишіться, щоб не пропустити!


Microsoft Advertising банер

Microsoft (Bing) Ads. Посібник з використання 2023

Ремаркетинг банер

Посібник з ремаркетингу Google Ads

Списки ремаркетингу банер

Списки ремаркетингу для пошукової реклами

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.