замовити дзвінок
+38 (044) 358-48-00
замовити дзвінок
Starting a new project?
отримати консультацію
Читайте наш Telegram 👈
234
1

Хоча б раз у житті кожен власник бізнесу стикався зі спокусою купити готову email-базу клієнтів. Не дивно, адже це найшвидший спосіб запустити email-маркетинг та почати збирати перші замовлення. Але не все так райдужно, як може здатися на перший погляд.

По-перше, велика кількість email-маркетологів, включно зі мною, категорично відмовляються працювати з купленими базами. Для нас це щось на кшталт лікарської етики.

По-друге, сервіси розсилок в 95% випадків запитують, звідки ви взяли базу, і блокують можливість розсилати листи при високому показнику скарг на спам. А високий показник для них - це вище, ніж 0,2%.

По-третє, якщо попередні 2 пункти вас не зупинили, перейдемо до важкої артилерії. Отже, чому ж купувати базу - це погана ідея?


1. Не спустити гроші на вітер

На першій же сторінці в Пошуку можна без проблем купити базу контактів за заданим сегментом. Проблема в тому, що найчастіше такі бази зібрані з відкритих джерел, а значить містять “сміттєві” адреси та спам-пастки. А ще порушують заборону на розсилки без згоди користувача.

База контактов

Рис. 1 – Приклад бази контактів, яку можна легально купити

300 000 контактів за 6000 грн – вигідна угода, згодні? Особливо якщо припустити, що хоча б 1% (а це 3 000 користувачів!) з них сконвертяться в клієнтів. Але чи сконвертяться?

Ці люди не чекають від вас листів, не знають, хто ви, і, ймовірно, навіть не цікавляться тим, що ви хочете їм запропонувати. Більшість з них навіть не відкриє вашого листа. А ті, хто відкриють – дуже здивуються, звідки у вас їх контакти.

Спам-пастки – окрема тема для побоювань. З їх допомогою поштові служби визначають, чи є розсилка спамом. Часто такі email спеціально виставляються у відкритому доступі, щоб ловити й блокувати недобросовісних відправників. Так, будь-які листи, що приходять на такі адреси, в кращому випадку потрапляють в папку “Спам”, в гіршому – блокуються і не потрапляють до решти контактів в списку. А звідки беруть адреси ті, хто продає бази? Ну, ви зрозуміли.


2. Зберегти репутацію

Всі ті ж спам-пастки можуть зашкодити вашій репутації. Але тепер до них додадуться ще й скарги на спам від самих користувачів.

Google вимагає, щоб розсилки проводилися тільки за згодою користувача. Поштові служби блокують недобросовісних відправників, відправляючи їх домен та ip-адреса до чорного списку, вибратися з якого дуже й дуже складно. Це означає, що більше ваші листи не будуть доходити до одержувачів.

Після такого блокування, навіть якщо ви зберете базу як годиться, вам доведеться доводити Гуглу та іншим поштовим клієнтам те, що ви виправилися та отримали згоду користувачів. А це – довгий та кропіткий процес.


3. Заощадити на штрафах

Розсилка за купленою базою – пряме порушення закону. У багатьох країнах, включаючи Україну й країни Євросоюзу, діють нормативні акти, що регулюють розсилку спаму.

У 2018 році була спроба узаконити боротьбу зі спамерами – подавався законопроект, але через неточні формулювання та невирішенені питання про те, хто буде нести відповідальність, та як це регулювати, його повернули на доопрацювання.

Поки що законопроект так і не прийняли.

Штраф за невиконання норм документу, а також за розсилку спаму, становить від 500 до 1000 прожиткових мінімумів. Таке покарання чекає за навмисну ​​розсилку масових повідомлень. За розсилку без згоди користувача, а також за організацію або сприяння розсилки спаму, штраф від 850 тис. грн до 1,700 тис. грн.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно протидії спаму.

В Європі діє регламент про захист персональних даних GDPR, що передбачає штрафи до 20 млн євро або 4% річного доходу за порушення правил використання персональних даних мешканців Євросоюзу. У тому числі це стосується й email-розсилок без дозволу користувача.

База контактов

Рис. 3 – Регламент про захист персональних даних GDPR


Висновки

Як ми бачимо, користі від покупки бази контактів мало. А от шкода, що може нанести розсилка за такими контактами, може вимірюватися в сотнях тисячах доларів. Тому добре подумайте перед тим, як вплутуватися в авантюри подібного роду. Краще повільно, але легально й вірно збирати базу, ніж зруйнувати репутацію парою спам-листів.

Ви завжди можете звернутися до нас за консультацією щодо вашого email-маркетингу.

Вдалих розсилок!


Це точно можна надсилати?

Все, що потрібно знати щодо емейл-розсилок

Страшно ефективні розсилки. Або що відправляти клієнтам на Хеллоуїн?

Підпишіться на наші оновлення
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Ви вже підписані на нашу розсилку!

Підтвердіть свій email для завершення підписки.

Замовити
просування
Більше корисних статей та мануалів ще попереду. Будьте в курсі

Дякуємо! Скоро з вами зв'яжеться наш менеджер.